Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklerinde süre uzatıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında yürütülen 9 ve 10'uncu etap projelerin bitiş sürelerinin 3 Ekim'e uzatıldığını bildirdi.

Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklerinde süre uzatıldı
banner200
banner217

Çelik, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce 2006 yılından itibaren Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı'nın yürütüldüğünü hatırlattı.

Bakan Çelik, programla, doğal kaynaklar ve çevrenin korunması, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına yönelik uygulamaların hayata geçirildiğini bildirdi.

Bu kapsamda verilen desteklerle ilgili bilgi veren Çelik, şunları kaydetti:

"2 bin 495'i bitkisel ürün, bin 89'u hayvansal ürün işleme ve paketleme, 475'i çelik silo, 270'i alternatif enerji kullanan seralar, 350'si soğuk hava deposu, 50'si su ürünleri işleme ve paketleme, 630'u toplu basınçlı sulama yatırımları, 16'sı hayvansal orijinli gübre işleme, paketleme, 374'ü tarımsal üretime yönelim modern sabit yatırımlar, 28'i de alternatif enerji üretimi olmak üzere 5 bin 777 ekonomik yatırım projesi desteklendi."

Bunun yanı sıra 261 bin 147 makine ekipman yatırımları ve 10 bin 507 basınçlı sulama tesisine destek verildiğini ifade eden Çelik, proje sahiplerine toplam 2,7 milyar lira hibe ödendiğini, 52 bin 442 kişiye istihdam sağlandığını ifade etti.

Çelik, Bakanlık tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında yürütülen ve 3 Mayıs'ta bitmesi gereken 9'uncu etap ve 1 Haziran'da bitmesi gereken 10'uncu etap projelerinin tamamlanamayacağının anlaşılması üzerine, yatırımların bitiş sürelerinin 3 Ekim'e uzatıldığını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakanın İcraatları
Bakanın İcraatları - 5 yıl Önce

Söylediklerini hayata geçiremeyen bakan. Burada da devam ediyor.
Emekliye maaş promosyonunu halledeceğiz dedi halledemedi,
Kıdem tazminatı konusunu çözüyoruz dedi çözemedi,
Ekmek ucuzlayacak dedi ucuzlamadı,
Et fiyatları düşecek dedi düşmedi,
Fiyatları düşürmezsenz et süt kurumu olarak yeni dükkanlar açarız dedi açmadı
Devamını ibretle bekliyoruz.

Soma yı unutmadık
Soma yı unutmadık - 5 yıl Önce

Soma'dan hatırlıyorum, Taner Yıldız tüm tepkileri dizginlemeye çalışıp kendini siper ederken ve bunu yaparken tüm küfürleri yerken ortalarda gözükmeyip kayıpları oynayan uyanık adam. taner yıldız'ın yerinde olsam gördüğüm döverdim. bir kaza bile bazı ülkelerde istifa nedeni olurken bakanlığı süresince her yıl iş kazalarında ölen işçi sayısı artmıştır vebali boynunadır. Yani Faruk Çelik Ak Partiye yakışmıyor.

- 5 yıl Önce

herşeyi lafta icraatta değil zaten.. biz hep böyle bir millet olduk iş yapan zaten ben yaptım diye reklam yapmaz.. yazık biz bunları hak etmedik.. insanlar mutsuz herkes huzursuz günah çok vebal alınıyor

banner151

banner251