Kaplan: Bakan Pakdemirli’ye Trakya’yı sordu!

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Trakya üreticisine verilmesi gereken desteklemeleri sordu. Kaplan, “Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerimize Bakanlığınızca verilen teşvikler var mıdır? Var ise bunlar nelerdir?” dedi.

banner255
Kaplan: Bakan Pakdemirli’ye Trakya’yı sordu!
banner200

Kaplan, TBMM’de Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması için verdiği soru önergesinde Tekirdağ ve Trakya çiftçisine yapılan tarım desteklemelerini sordu. Trakya’nın Türkiye’nin en verimli arazilerine sahip olduğunu belirten Kaplan, “Türkiye her türlü tarımsal faaliyetlerinin yürütülmesi bakımından potansiyeli yüksek bir ülkedir. Özellikle Trakya Bölgesinde bulunan Tekirdağ, Edirne, Kırklareli illerimiz ülkemizin en verimli topraklarına sahiptir. Toplumsal ihtiyaçların giderilmesi bakımından sadece günümüzde değil gelecekte de tarımsal faaliyetler, yaşamın devamı açısından önemini korumaktadır. Bizden sonraki nesillerimizin de ihtiyaçlarının karşılanması bakımından bugünden tedbirlerimizi almalıyız. Daha kaliteli, verimli, sürdürülebilir tarım politikalarımız olmalı ve Türkiye’nin bütün illerinde kendi coğrafi özelliklerine uygun kırsal kalkınma programlarının uygulanması ile doğru tarım politikaları üretmeliyiz” dedi.

DESTEKLEMELERİ SORDU

Bakana sorular yönelten Kaplan, “Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerimize Bakanlığınızca verilen teşvikler var mıdır? Var ise bunlar nelerdir? Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun destek vereceği ve yatırımın uygulanacağı iller arasında Tekirdağ, Edirne, Kırklareli illerimiz bulunmamaktadır. Bunun sebepleri nelerdir? Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun destek verdiği iller hangi kriterlere göre belirlenmiştir? Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerimizde bulunan çiftçilerimiz de bu desteklemeden yararlanmak istiyorlar? Bu konu ile ilgili bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞÜKRÜ
ŞÜKRÜ - 2 yıl Önce

Bizden pamuk pirimindi kestiler çifçi elektirk ve gübre parasını bulamıyor müslüman bu yakışırımı faize para bile bulamıyor hangi mezhepte bu var Allah'a havale ediyorum el insaf

Yusuf evren
Yusuf evren - 2 yıl Önce

Biz ipsalali çiftçiler dağa geçen senenin çeltik desteklemerini alamadık bu hükümet bizim gibi uretenlere bence cezalandırıyor iki ay sonra ikinci mahsulü biceciz kısmetse birde çıkmışlar çiftçiye şöyle veriyoruz boyleveriyoruz diyorlar

Yorumumuz
Yorumumuz - 2 yıl Önce

Allah ta korkun kalan2018 pamuk desteğimizi ödeyin perişan haldeyiz

banner151

banner251