" />

Kalan destek ödemelerinin hepsi seçimden önce ödenecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kalan destek ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli, çiftçiye ait tüm kalan destek ödemelerinin Şubat, Mart ayı içinde ödeneceğini belirterek, "Destek primlerimiz noktasında hiçbir borcumuz kalmayacak” dedi.

Kalan destek ödemelerinin hepsi seçimden önce ödenecek!
banner282

Bilindiği üzere destek ödemelerinde bu yıl bazı gecikmeler yaşanmıştı. Desteklerin birçoğu gününde ödenmezken, bu durum zor durumda bulunan çiftçinin tepkisini çekiyordu. Ödemesi yapılan desteklerin de bazı illerde aynı zamanda yatırılmaması soru işaretlerine neden oluyordu. Konuyla ilgili olarak Bakanlık tarafından da çiftçiyi bilgilendirecek açıklamaların yapılmaması eleştiri konusu oluyordu.

Destek ödemelerinde yaşanan bu sıkıntılara ilişkin olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın'da önemli açıklamalarda bulundu.

Ödeme günü geldiği halde ödenmeyen desteklerin hepsinin Şubat ve Mart ayı içinde ödeneceğini bildiren Pakdemirli, ödeme planının da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını kaydetti.

Pakdemirli, "Çiftçilerimize ait tüm kalan ödemelerimizi şubat ve mart ayı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız inşallah ödeme planını önümüzdeki günlerde açıklamış olacak. Destek primlerimiz noktasında hiçbir borcumuz kalmayacak” dedi.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulten
Gulten - 3 yıl Önce

Secimi dusunerek hareket etmek hos degil ileriye yoneluk kalici hedef kiymalisiniz sayin bakan ekibiniz zayif etrafiniz hirsizlar sarmis

- 3 yıl Önce

Parayı hesapta görmeden zerre inanmıyorum bu laflara artık.
Karayolları bir günde/tek seferde borclu oldugu mütahitlere 8,5 Milyar TL para aktardı, çiftçiye vericeniz toplasan 3 milyar TL destek , onu da 1,5 ayda verirsiniz.
(secim olmasa neyi alırdık hepimiz biliyoruz)

- 3 yıl Önce

Ocakta ödeme yapacağınızı söylediniz hani şubat cikiyornerde

Destek...konyadan
Destek...konyadan - 3 yıl Önce

Sayın bakanım acıklıyonda yaglık ayçiçegi fark destegiyle alakalı bi cümle söylemiyon martda 1 grup ödeme içmal askılarının asılıp ödemenmesini dört gözle bekleyen çiftler olarak bekliyoruz

Metin Arda
Metin Arda - 2 yıl Önce

Nasıl olsa gerçek üretiye yok en iyisi tamamen kalksın. Bundan zengin veya kredi kullanan işadamları şirket adı altında parayı götürüyor. Köylü şamar oğlanı yemci vurdu mandıracı vurdu kasap vurdu, siz hala şubat diyorsunuz.

Dost
Dost - 2 yıl Önce

2019 buzagi desteklerini yatırın yatiracaksaniz yeter millette heves birakmadiniz

Dost
Dost - 2 yıl Önce

Sayın tarim bakani yeter artık çiftçiden başka destek ödemesi yapacağınız kısım yokmu sayenizde bitti besicilik

Dost
Dost - 2 yıl Önce

2019 daki dogan buzagilarin destegini vereceksen8z verim sugun bugun milleti oyalamayin yeter artik elimizdeki buyuk baslari ucuz fiyatami satalim sevinirmisiz bizi yok edince tarih aciklamak cokmu zor

banner151