İzmir’de Tarım Makineleri Dağıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ziraat odalarına 2.7 milyon liralık tarım makinesi dağıttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Türkiye'de tarım sektörü yüzde 2.1 büyürken, İzmir'de bu büyümenin yüzde 5.5 olarak gerçekleştiğini açıkladı.

İzmir’de Tarım Makineleri Dağıtıldı
banner200

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki küçük ölçekli üreticilerin ekipman ihtiyacını karşılamak için 17 ziraat odasına 147 tarım makinesi ve aleti dağıttı. 2000 yılı ile 2014 yılı arasında Türkiye'de tarım sektörü yüzde 2.1 büyürken, İzmir'de bu büyümenin yüzde 5.5 olarak gerçekleştiğine dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Azizi Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “İzmir'de tarım sektörü Türkiye'den 2.5 kat fazla büyüdü. İzmir Büyükşehir Belediyesi kaynaklarını harcarken, bütçesini yaparken, parasını nereye harcayacağını belirlerken kırsal kesimin kalkınmasına öncelik vermektedir. Birçok öncelikli projemiz var. Ama kırsal bizim nazarımızda birinci gelmektedir. Her şey eksik olabilir, gecikebilir ama tüm dünyanın en stratejik sektör olarak gördüğü tarıma, kırsala vereceğimiz destek artarak devam edecektir" dedi.

Başkan Kocaoğlu, Kiraz'daki doludan zarar edenlere üreticilere de geçmiş olsun dileklerini ileterek, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yasal çerçevede ellerinden gelen desteği vereceklerini vurguladı.

YORUM EKLE
banner151

banner251