Iğdır'da 80 projeye yüzde 50 hibe ile makine alet ve ekipman desteği!

Iğdır’da Kırsal Kalkınma desteklerinden faydalanmak için proje hazırlayarak İl Müdürlüğüne müracaat eden çiftçilerden hak kazananlara yüzde 50 hibe ile makine alet ve ekipmanları teslim edilmeye başladılar.

Iğdır'da 80 projeye yüzde 50 hibe ile makine alet ve ekipman desteği!
banner282

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, Şube Müdürleri ve teknik personeller ile çiftçilerin katılımı ile gerçekleşen teslim töreninde çiftçiler memnuniyetlerini dile getirerek, emeği geçenlere, İl Müdürlüğüne ve Bakanlığa teşekkürlerini dile getirdiler.

Çiftçilere hayırlı olsun dileklerinde bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu da; “Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında gerçekleşen %50 hibe desteklerinden çiftçilerimizi faydalandırmak ve İlimiz ekonomisine katkı sağlamak için çaba sarf etmekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz her destekleme çiftçilerimiz kadar bizleri de sevindirmektedir. Gerçekleştirdiğimiz destekler genel olarak; Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar, Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları, Arıcılık İpekböcekciliği Kaz ve Hindi Yetiştiriciliği, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımlardır. Bu başlıklar altında İlimizde gerçekleştirilen 80 proje destek almaya hak kazanmış olup, toplam proje bedelleri 12.851.432,97 TL, Hibe tutarı ise 6.274.276,48 TL olmuştur. Çiftçilerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
M.e.koç
M.e.koç - 10 ay Önce

Boys 2002 den önceki tarım bakanları ne kadarda başarılı idiler tarımda üretim şahlanırdı