Hibe tohum desteği Ankara'da iki yıldır uygulanıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 'Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi' programı kapsamında 21 ilde çiftçiye verilen yüzde 75 hibe tohum desteğinin yeni bir uygulama olmadığı ortaya çıktı. Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, 21 ilde uygulanan hibe tohum desteğinin Ankara'da 2 yıldır uygulandığını belirterek, "Ankara’mız bu projeye 2 yıl önce başlamıştır” dedi.

Hibe tohum desteği Ankara'da iki yıldır uygulanıyor
banner200

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, yüzde 75 hibe tohum desteğinde Ankara'nın olmamasını eleştirenlerin haklı olmadığını belirterek, "Yüzde 75 hibeli projede Ankara neden yok diye serzenişlerin olması yersizdir. Çünkü Ankara’mız bu projeye 2 yıl önce başlamıştır” dedi. Polatlı Postası'nda yer alan habere göre Köseoğlu, şunları kaydetti: "2018-2019 üretim yılında ülkemizdeki nadas alanlarının boş kalmaması için Tarım Bakanlığımızca yapılan projede ülkemizde 9 il seçildi. 9 ilde uygulanan bu projeye Ankara ili dahil olup, Polatlı Haymana Gölbaşı ve Bala İlçelerinde 639 çiftçiye 700 ton arpa tohumu 2018-2019 üretim sezonunda tamamı hibe olarak verilmiştir.

ANKARA NEDEN YOK SERZENİŞLERİ YERSİZ 

3 yıllık projenin 2.yılında aynı çiftçilere %50 hibeli 432 ton nohut tohumu da bu bahar döneminde verildi. Ayrıca 2019-2020 üretim sezonuna ilave 400 ton daha arpa tohumu hibe olarak ilimize tahsis edilince Kahramankazan ve Ayaş ilçemizi de projeye dahil edildi 368 üreticiye 400 ton arpa tohumu hibe edilmiş oldu. Proje kapsamında bu Sonbaharda arpa tohumu dağıtımı devam edilecektir. 2021 yılında ilkbaharda nohut tohumu dağıtımı da yapılacaktır. Aynı tip projenin devamı sayılacak tipte 21 ilde yapılacak %75 hibeli projede Ankara neden yok diye serzenişlerin olması yersizdir. Çünkü Ankara’mız bu projeye 2 yıl önce başlamıştır”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevsehir
nevsehir - 1 yıl Önce

iyi ne guzel bir tek polatli var baska tarim la ulasan

haso
haso - 1 yıl Önce

desteklerden bahsetme lütfen herkese bloke var ne desteği

Adil ayan
Adil ayan - 1 yıl Önce

BİZ niye alamayoruz hibe

emre karamızrak
emre karamızrak - 11 ay Önce

ben safran yetiştirmek istıyorum bunun için arazımız var ama tahum için devletımızden destek almak istıyorum nasıl bır yol çizip nereye başvurmalıyım

banner151

banner251