Hibe desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kovid-19 süreci nedeniyle yatırımları aksayan üreticilerin hibe desteğine hak kazanmaları için gerekli olan süreyi uzattı.

Hibe desteğinde başvuru süresi uzatıldı
banner200

A Haber'den Barış Şimşek'in haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı, Covid-19 süreci nedeniyle yatırımları aksayan üreticilerin hibe desteğine hak kazanmaları için gerekli olan süreyi uzatma kararı aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla söz konusu yatırım projelerinin fiziki olarak tamamlanması gereken son tarih 4 ay ötelenerek 15 Mart 2021 olarak belirlendi. Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlara ve kırsal ekonomik altyapı yatırımlarına toplam 970 milyon 173 bin lira hibe verilmişti. Verilen hibeler kapsamında 15 bin kişi istihdam edildi.

.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat KÖSEOĞLU
Sedat KÖSEOĞLU - 1 yıl Önce

Lütfen mevzuatı doğru yorumlayın ve yayınlayın. Bu şekilde yanlış bilgiler nedeniyle gerek yararlanıcılar gerekse de kamu personeli zor duruma düşmektedir. Bir BAŞVURU UZATIMI söz konusu değil, KKYDP-13.etap kapsamında sözleşme imzalamış ve uygulaması devam eden projelere ek süre verilmesine yönelik değişiklik tebliği yayınlanmıştır.

kim
kim - 1 yıl Önce

Hava civa

banner151

banner251