Hibe desteği alarak yaptırdığı işletmesinde hayvan ölümlerinden kurtuldu

Kahramanmaraş'ta Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi projesi kapsamında 250 bin lira hibe desteği alarak hayvancılık tesisi yaptıran Musa Mercimek, işletmesinde daha önce her yıl 10, 15 hayvanın öldüğünü ancak şu anda hiç ölüm yaşamadığını söyledi.

Hibe desteği alarak yaptırdığı işletmesinde hayvan ölümlerinden kurtuldu
banner200

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün vermiş olduğu Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi projesi kapsamında destek alan Musa Mercimek, modern bir tesise sahip olarak hayvancılık işletmesini geliştirdi. Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Bakanlığın kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi ile yapılan işletmeler bir bir faaliyete geçiyor denildi.

Hayvancılık tesisi işletmecisi Musa Mercimek, yapılan destekler ile çok güzel bir tesis yaptırdığını, Devletin verdiği destek ile makine ile işlerini yaptıklarını her yıl on - on beş adet hayvanının öldüğünü şu anda ise hiç ölüm yaşamadığını söyleyerek vesile olanlara teşekkür etti.

Kırsal kalkınma yatırım desteklemeleri kapsamında Kahramanmaraş'ta desteklenen projelerden Mercimek hayvancılık 

Projenin Uygulama Yeri: Afşin-Çobanbeyli Mahallesi 

Konusu: kapasite arttırımı teknoloji yenileme / 

Bütçesi: 499.992,68 ₺ / 

Hibe miktarı: 249.996, 34 ₺

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
DraGon
DraGon - 1 yıl Önce

Ya kardeşim şu hibe işine bi son verin...yarın bi gün bu adam ''ben bu işi yapamadım,bırakıyorum bu işi ' derse kim kime neyin hesabını soracak ? milletin paraları böyle buhar olup uçuyor...yazık günah,,,hiç mi aklı başında bi yetkili yok..

OKAN GÜÇLÜ
OKAN GÜÇLÜ - 1 yıl Önce

Hibe destegi nasil abliriz yarrimci olurmusnuz

banner151

banner251