Hibe desteği alacağım derken dolandırılmayın!

'Genç Çiftçilerin Desteklenmesi' Projesi kapsamında bazı art niyetli kişilerin çiftçileri telefonla arayarak hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep ettikleri yönünde duyumlar alındı. Kahramanmaraş Tarım İl Müdürlüğü de bir açıklama yaparak genç çiftçileri uyardı.

Hibe desteği alacağım derken dolandırılmayın!
banner200
banner217

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak şunları kaydetti:

"Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Projesi kapsamında bazı art niyetli kişilerin çiftçilerimizi telefonla arayarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl/İlçe Müdürlüğü adını kullanmak suretiyle hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep ederek çiftçilerimizi dolandırıldığı ve mağdur edildiği yönünde duyumlar alınmıştır.

Proje kapsamında verilecek hibe desteklerine yönelik başvuru mercileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleridir.

Müracaatçılardan başvuru için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Projeden yararlanmak isteyen kişilerin mağduriyet yaşamamaları için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüklerinden bilgi almaları önemle rica olunur.

Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişi ya da işletmelerin zaman kaybetmeden Güvenlik Birimlerini ve Adli Mercileri bilgilendirmeleri gerektiği ilanen duyurulur."

YORUM EKLE
banner151

banner251