Hayvanlar yem bekliyor! Yem desteği unutuldu mu?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, artan yem maliyetlerine karşı üreticinin biraz olsun maliyetlerini düşürmek için yem desteği verileceğini açıklamıştı. Bakan Pakdemirli’nin bu açıklamasının üzerinden 2 ay geçmesine rağmen yem desteği ile ilgili bir gelişmenin olmaması üreticinin tepkisine neden oluyor. 

Hayvanlar yem bekliyor! Yem desteği unutuldu mu?
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 3 Mayıs’ta katıldığı bir televizyon programında yem fiyatlarının artmasından dolayı sıkıntılı günler geçiren üreticiler için sevindirici bir açıklamada bulunarak küçük üreticiye yem desteği verileceğini açıklamıştı. Pakdemirli, konuyla ilgili çalışmayı başlattıklarını duyurmuştu. 

Açıklamanın üzerinden iki ay geçmesine rağmen konuyla ilgili olarak Bakanlıktan net bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor. İddialara göre, yem desteğinin döner sermayeden karşılanacağı ifade edilirken, ithal besilik hayvanlardan alınacak paraların da döner sermayede bu kapsamda değerlendirileceği dile getiriliyor. 

Bakan Pakdemirli’nin iki ay önceki açıklamasına göre büyükbaşta hayvan başı 65 lira, küçükbaşta ise 6.5 lira olarak verilecek yem desteğinin bütçesi 100 milyon lira olacaktı. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ Osman yerli
ALİ Osman yerli - 1 yıl Önce

Çok büyük yanlışlar yaptığınızın farkına vardığınızda belki çok geç kalmış olacaksınız, bu ülkenin milli üreticileri size kesinlikle affetmeyecek bunu bilin bu millet size oy verdi özellikle köyde yaşayan alın teri ile geçinen her kesim ,hepimiz Bağ-Kur tarım kredi kooperatifleri ve bankalara borçluyuz tek derdimiz üretim,bu şartlarda bu borç yükünün altından hiç birimizin kalkma şansımız yok, şu haberleri duyunca adeta tiksiniyorum özelikle haberin içinde ithalat varmı nefret ediyorum yazıklar olsun diyorum lanet olsun diyorum , sayın bakan açıkladı ve neredeyse iki ay oldu küçük aile işletmelerini bir nebze gönlünü edelim tabiri caizse Kandıralım idare etsinler anlamında bir küçük desdekten,bu arada da zengin büyük iş yapan yanımızda bulunan arkadaşlarada ithalat yaparak son vurgunlarına yapsınlar diyede sözde 2019 Ekim ayı itibariyle ithalat sonladırılmıştır diye açıklama yapmak suretiyle ,ama ne yazikki ithalata devam çok yazık bu milletin karşısına bir gün çıkacaksınız bu ithalat konusunda nasıl bir cevap vereceksiniz çok merak ediyorum, ama en büyük bahane enflasyon olacak ama enflasyon derken üretim yapan alın teri döken üretene saygınız olmayacak.hak adalet ve eşitlik olsun temennisiyle saygılar.

Nurettin  çapan
Nurettin çapan - 1 yıl Önce

Küçük

Boşver yem desteğini
Boşver yem desteğini @Nurettin çapan - 1 yıl Önce

Twitter'da #ÇiftçimizMilliDeğerimiz yazdık bütün yeşil toplar olarak. Yersen sana çok değer veriyoruz

Nurettin arda
Nurettin arda - 1 yıl Önce

Yem 1900tl buğday 1425 tl yem cuvalının 5.1 toz simsiyah ne olduğu belli değil bu yıl kuzular isal olup ölüyor yem fabrikaları denetlensin

Ertan kızıltepe
Ertan kızıltepe - 1 yıl Önce

Koyun yetistiriciligine destek istiyoruz

banner151

banner251