Hayvancılık destekleri Antalya'da masaya yatırıldı

2021 yılı hayvancılık destekleri değerlendirme toplantısı geniş katılımla Antalya'da yapıldı.

Hayvancılık destekleri Antalya'da masaya yatırıldı
banner282

Konya-Karaman Tarkoop organizatörlüğünde 2021 yılı Hayvancılık Destekleri Değerlendirme Toplantısı 09-13 Şubat tarihinde Antalya'da yapıldı. Değerlendirme toplantısına, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcı Burhan Demirok,  Konya İl Tarım ve Orman  Müdürü Ali Ergin, Tarkoop Genel Merkezi Başkanı Mehmet Özkurnaz, Konya Karaman Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Seyit Mehmet Dağ, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı İsa Kaplan, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ali Uysal ve Destekleme ile görevli Bakanlık Temsilcileri, İl ve İlçe Müdürlükleri personelleri katıldı.

SÜT ÜRETİMİNDE KONYA BİRİNCİ

Toplantıda çiğ süt ve buzağı desteklemeleri ile ilgili eğitim ve 2021 yılı değerlendirilmesi yapıldı. Ülkede üretilen yaklaşık 23 Milyon ton sütün, 1 milyon 388 bin tonu Konya'da üretilirken, üretilen sütün %90’ının kayıt altına alındığı kaydedildi. Yapılan açıklamada, "Bu oran ülkemizde yaklaşık %50 civarındadır. 957.748 büyük baş hayvan sayısı ile Ülkemizde 1. Sırada yer alan ilimizde 252.395 buzağıya destekleme ödemesi yapılmıştır" denildi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Leş ber
Leş ber - 3 ay Önce

Hepsi masal bunların, şahsalı rezidanslarda hayvancılık olmaz, hayvancılık bokun içinde olur,ne ülkeyi yönetenler nede seçmiş olduğumuz sivil toplum örgütleri hepiniz üç kağıt yalan dolan tek bir derdiniz var çalışanın sırtından vurgun hırsızlık hepinizin Allah belasını versin..!

Selahattin didin
Selahattin didin - 3 ay Önce

Sonuç ne yediniz içtiniz 5 yıldızlı otelde elde var sıfır.