Hayvancılığa 17 yılda ne kadar destek verildi? Pakdemirli'den destekleme açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayvancılığa son 17 yılda verilen destek miktarı ile GAP, DAP, DOKAP ve KOP kapsamında yer alan 41 ilde hayvancılığa ne kadar hibe desteği verildiğini açıkladı.

Hayvancılığa 17 yılda ne kadar destek verildi? Pakdemirli'den destekleme açıklaması
banner200

Hayvancılığa son 17 yılda 33 milyar lira destek verdiklerini belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, GAP, DAP, DOKAP VE KOP kapsamında yer alan 41 ilde ise hayvancılığa yüzde 50 hibe desteğinde bulunduklarını söyledi.

UYGULAMA 2015 YILINDA BAŞLADI

GAP, DAP, DOKAP VE KOP kapsamındaki yüzde 50 hibe uygulamasının 2015 yılında hayata geçirildiğini ifade eden Bakan Pakdemirli “Uygulama çerçevesinde son 5 yılda 11 bin 838 kişiye 311 milyon lira hibe ödemesi yaptık. Bu ödemelerin de katkısıyla bu illerimizde toplam 2 bin 75 tesis faaliyete geçti” diye konuştu.

2019’DA 402 KİŞİYE 45,2 MİLYON LİRA HİBE

Proje kapsamındaki 41 ilde ahır, ağıl yapımı ve tadilatlarına damızlık boğa, koç ve teke alımları ile gübre sıyırıcı ve süt sağım makinesi alımlarına hibe desteğinde bulunduklarını ifade eden Pakdemirli “2019 yılında ise bu bağlamda 402 kişiye 45,2 milyon lira hibe ödemesi yaptık” dedi.

HAYVANCILIĞA SON 17 YILDA 33 MİLYAR LİRA

Hayvancılığa verdikleri desteğin ülke genelinde son 17 yılda üretimi ve kaliteyi yükseltecek şekilde arttığını vurgulayan Bakan Pakdemirli “ 2002 yılında 83 milyon lira olan toplam hayvancılık desteklerini yaklaşık 60 kat artırarak 2019 yılında yaklaşık 5 milyar liraya yükselttik” açıklamasını yaptı.

Bakan Pakdemirli, 2003-2019 döneminde toplam 33 milyar lira hayvancılık desteği ödendiğini de sözlerine ekledi.​

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 23:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci 007
Ciftci 007 - 2 yıl Önce

Verilen destekler karşılıgında çiftciden ne kadar kan emildi bunuda bi hesapla hacı

Şenol kaptı
Şenol kaptı - 2 yıl Önce

Bir ak partili olarak defol git diyiyorum ak parti olarak çiftçiliği ve hayvancılığı bitirdiniz

Amed
Amed @Şenol kaptı - 2 yıl Önce

Senin gibiler sayesinde ülke bitti

Ercan yardım
Ercan yardım - 2 yıl Önce

Hayvanlarım için destek istiyorum

İndaf
İndaf - 2 yıl Önce

Yalan yalan ulan çiftçileri borca batırdınız Allah belanızı versin sayın site yönetimi şu yapılandırma haberini bir araştırın ziraat bankası öylebir uygulama yok diyor

Düzceli
Düzceli - 2 yıl Önce

Kağıt üstünde herşey çok süper madem çiftçi neden sıkıntılı her alanda çiftçi numaramı yapıyor destekler hibeler ucuz krediler havada uçusuyor kim alabilmiş kim memnun herkes borçlu bakanlar müjde veriyor yapılandırma çıkardıkdık diyor şu proje bu proje kurumlar bildiğini okuyor. Hepsi yalan artık duvara tosladınız gitme vakti geldi

Dündar
Dündar - 2 yıl Önce

Sevgili bakan kardeş bu senin yaptığın politika artık mazide kaldı bu ülkenin üreticisi özellikle son iki yılda resmen batağın içine saplanmış vaziyette sen kime masal anlatıyorsun şu verdik dediğiniz desdekler buhar oldu adeta uçtu ülkenin milli üreticilerinin hali içler acısı vaziyette banka ve tarım kredi kooperatiflerinin korkunç faizleri ile icralık civtçi doldu taştı ülkenin her tarafına sen çıkmış önüne koymuşlar iki sayfa onu okuyorsun

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Tkk ne zaman el atip bu aklini beynini kiraya veren sozde yoneticileri görevden alip o koltuğa gercek ten milletine devletine cifciye hizmet eden kişilere vereceksin yarin bunlar az daha güçlensin senin bakan koltuğunu elinden alacaklar sayin bakan bakma bir seyler yap yarim gec olacak bilesin senden yuksek maas alan birine ben emir veremem diyorsan onuda bilemem beni asar diyorsan onuda bilemem ama bakan bakar deme Allah askina temizle milet sana tesekkur etsin..

Turhan
Turhan - 1 yıl Önce

Acilen hayvan pazarları geri acılmalı


banner151

banner251