Gübreye kaynak bulunmaya çalışılıyor! 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre ile ilgili verilecek desteğin bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanabileceğini söyledi.

Gübreye kaynak bulunmaya çalışılıyor! 
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hafta sonu katıldığı bir televizyon programında artan gübre fiyatları karşısında çiftçiye nasıl bir destek verileceği konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Bununla alakalı tabi ki biz çalışmalarımızı yapıyoruz. İlgili kurumlarla da çalışmalarımızı yapıyoruz. Bir noktaya da geldik diyebilirim. Çiftçimizin üretimde kalmasını sağlamak için ne yapmamız lazım. Başta stratejik ürünler olmak üzere onlara nasıl bir girdi desteği sağlayabiliriz çalışması yapılıyor şu anda. İnşallah bitirilebilirse önümüzdeki hafta (bu hafta) inşallah sayın Cumhurbaşkanımız açıklar diye düşünüyorum” dedi. 

ARTIRILACAK DESTEĞİN MİKTARI BULUNACAK KAYNAĞA GÖRE BELLİ OLACAK 

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, gübre ile ilgili sadece desteklerin artırılması konusunda bir çalışma yürütüldüğü belirtilirken, bunun için kaynak arandığı kaydedildi. Ancak sadece desteklerde yapılacak yüzdelik artışların çiftçinin beklentisini karşılamayacağı kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE
EMRE - 4 ay Önce

GÜBREYE NE KAYNAĞI BULACAKSINIZ,BU TAM BİR APTALLIK,GÜBRE KRİTİK ÜRÜN GÜBRE FABRİKALARI ÖZELLEŞTİRİLİRKEN,ŞARTNAMEDE YOKMUYDU BELLİ ORANIN ÜZERİNDE ZAM YAPMA YASAĞI,BU YASAĞI ČİĞNEDİLERSE FABRİKALARA EL KOY,AMA KOYAMAZASIN,YANDAŞLARIN SONRA NEDER ,YANDAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINDAN DAHA DEĞERLİ

Üretici
Üretici @EMRE - 4 ay Önce

Folim kaynağımı aranıyor. İthal edilip karla satılsa yine yarısından ucuz dünya piyasalarında. Ama amac üreticiyi de tüketiciyi de boğmaksa ozaman başka.

Seçkin
Seçkin - 4 ay Önce

Ben bir çiftçi olarak kaynak biliyorum. Gemiyle gübreyi getirip parayla satacaksın.

Isteyen bulur
Isteyen bulur - 4 ay Önce

Gübre vermeli kur korumalı ürün destegi hesabı oluşturun.

Seyho
Seyho - 4 ay Önce

Hindistan 1 torba gubre için çiftçiye 305 tl para verdi.

Agah var
Agah var - 4 ay Önce

Çuvalına 10 tl destek verin herkes aldın

Üretici
Üretici @Agah var - 4 ay Önce

10 tlne anlama geliyor ha 740 ha 750 köylüyüzde aptal mıyız.