Giresun’da solucan gübresi üretimine hibe desteği

Giresun Tarım Müdürlüğü ile Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) birlikte solucan gübresi üreticilerine hibe desteği müjdesi verdi. Başvurusu uygun görülen yararlanıcılara, solucan gübre tesisi için satın alacakları, solucan besleme ünitesi, solucan yemi ve solucan için 30.000 TL'ye kadar hibe verilecek.

Giresun’da solucan gübresi üretimine hibe desteği
banner200

6 Haziran 2018 tarihi itibariyle müracaatların başladığı projede, üreticilerde aranacak şartlar;

1)Başvuru tarihi itibariyle çalışan olmamak. (Taahhütname alınacak)

2)Başvuru tarihi itibariyle Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak. (Taahhütname alınacak)

3)DOKAP tarafından verilmiş hiçbir hibe desteğinden yararlanmamış olmak. (Taahhütname alınacak)

4)Sabit İkametgah, en az 50 m2 kapalı alan ve toplamda en az 1000 m2 alana sahip olmak. (İkametgah belgesi ve tapu fotokopisi alınacak)

5)3 yıl boyunca üretime devam edilecek olup, hiçbir şart altında başka kişiye devri ve satışı söz konusu olmayacaktır. Bu konuda taahhütname alınacaktır.

6)Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt şartlarını sağlamayan arazi ve kişiler projeden faydalanamayacaktır. (Tesisin kurulu olduğu tapuyu içeren güncel Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi alınacak)

7)Kadın üreticilerin başvuruları öncelikle değerlendirilecektir.

8)Üretime geçtikten sonra üretilen katı ve/veya sıvı solucan gübrelerinin piyasaya arz edilebilmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenmiş olan İşletme Onay veya Kayıt Belgesi ile Üretim İzni, Lisans ve Tescil Belgelerini alacağına dair taahhütname alınacaktır.

Proje başvuru tarihleri;

Başlangıç : 06/06/2018 / Bitiş : 29/06/2018 mesai bitimi

Proje başvuru yeri;

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü

Desteklenecek Ekipman ve Ürünler

Solucan Besleme Ünitesi: Hidrolik piston veya başka bir sistemle çalışan sürekli akış sistemi-en az 5 m uzunluğunda ve 1 m genişliğinde olacak.

Solucan Yemi: 3 ton olacak

Solucan (Eisenia fetida): 100.000 adet olacak.

Hibe tutarı;

Destek miktarı KDV dahil 30.000 ₺'den fazla olamaz.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251