Genç Çiftçi Projesi tamamlanıyor

Batman'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen 'Kırsal Kalkınma Destekleri ve Genç Çiftçi Projeleri' tamamlanıyor.

banner255
Genç Çiftçi Projesi tamamlanıyor
banner200

Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; “Batman merkez ilçeye ait 2 Proje, Beşiri ilçesinde 4 Proje, Gercüş ilçesinde 8 Proje ve Kozluk ilçesinde, 1 Proje tamamlandı. Ayrıca Genç Çiftçilerin Proje başı 30 bin TL olan hibelerini almaları için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ilgili evraklar ulaştırıldı" denildi.

Projeler hakkında açıklama yapan İl Müdür Yardımcısı Mehmet Afif Avcı, "2016 yılı için Hayvancılık Projelerinden 175 tanesi bakanlığımızca hibeye uygun görüldü. Bakanlığımız bu projeler için 5 milyon 250 bin TL hibe verecek. Hayvancılık projelerinde hayvan dağıtımı TİGEM tarafından yapılacak ancak, 'Bitkisel ve Diğer' konu başlıklı projeler, vatandaşlarımız projelerini kendi imkanlarıyla tamamladıktan sonra kendilerine hibeleri verilecek. Eylül ayı itibariyle Hayvancılıkta 2 adet Bitkisel ve Diğer Konu Başlıklı 15 Proje tamamlandı. Tüm Projeler 18.11.2016 tarihinde tesis edilmiş olacak. 2017 yılında daha fazla Genç Çiftçiye Destek vermeyi planlıyoruz. Tüm girişimcilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamit Görken
Hamit Görken - 13 ay Önce

Küpesiz olan hayvanların küpe kayıtlarının yapılamasını talep ederiz

banner151

banner251