Genç çiftçi aldığı hibeyle farklılık yarattı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında yürüttüğü Genç Çiftçi Projesi'nde farklı bir projeye imza atıldı.

Genç çiftçi aldığı hibeyle farklılık yarattı
banner282

Gümüşhane'de, Genç Çiftçi Projesi'nden 30 bin TL hibe almaya hak kazanan genç çiftçi, doğal tavukçuluk adı altındaki 1000 adet tavuk kapasiteli projesini tamamlayarak, yumurta üretimine başladı. Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, genç çiftçinin hayata geçirdiği proje ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yumurta tavukçuluğu işletmesi hakkında bilgi aldı. Birşen, “Son yıllarda doğal ve organik ürünlere yöneliş dünyada ve ülkemizde hızla artmaktadır. Bu örnek projelerle organik ve doğal ürün çeşit sayımızın artması sağlanacaktır. Bakanlığımızın desteklediği bu projeler ile hem istihdam artışı sağlanacak hem de yüksek katma değerli ürünler üretilecek. İlimizde 144 çiftçimiz bu projeler ile desteklenmektedir. Bu şekilde kırsalda istihdam sağlanacaktır" dedi.


Birşen, “Proje biyo güvenlik talimatı kapsamında tamamlanmış olup açık alan kalmayacak şekilde etrafı çevrilmiştir. İçerisine otomatik yemleme sisteminin yanına otomatik olarak çalışan sulama sistemi de kurulmuştur" dedi.

Yapılan incelemelerin ardından genç çiftçiye, İl Müdürü Birşen tarafından sembolik 30 bin TL tutarındaki destekleme çeki teslim edildi.


YORUM EKLE
banner151