Genç çiftçi adaylarının ne kadarı hibe desteğinden yararlanacak?

Genç çiftçi adayları, 30 bin TL hibe desteği proje başvuru sonuçlarının açıklanmasını merakla beklerken, destek verilecek proje sayısı ile ilgili gündeme gelen 'rakam' kafaları karıştırdı. Hibe desteği projesine 400 bin civarında başvuru yapılırken, iddialara göre bu projelerden sadece 15 binine destek verileceği kaydediliyor.

Genç çiftçi adaylarının ne kadarı hibe desteğinden yararlanacak?
banner200

ÖZEL HABER

Genç çiftçi adayları, 30 bin TL hibe desteği proje başvuru sonuçlarının açıklanmasını merakla beklerken, destek verilecek proje sayısı ile ilgili gündeme gelen 'rakam' kafaları karıştırdı. Hibe desteği projesine 400 bin civarında başvuru yapılırken, iddialara göre bu projelerden sadece 15 binine destek verileceği kaydediliyor. Destek verilecek rakamın 15 binde sınırlı tutulması durumunda buradaki heyecanlı bekleyiş, yerini büyük bir hayal kırıklığına bırakacak.

BAŞVURULARIN ÇOK OLMASI, SONUÇLARIN ZAMANINDA AÇIKLANMAMASINA NEDEN OLDU

Genç çiftçiye 30 bin TL hibe desteği projesinde heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Başvuru sonuçlarının 4 Haziran'da açıklanması gerekiyordu. Ancak projeye başvuruların beklentinin çok üstünde gerçekleşmesi, proje sonuçlarının açıklanmasını geciktirdi.

ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELDİ

Alınan bilgilere göre, proje başvuruları üzerindeki incelemeler son aşamasına geldi. Sonuçların önümüzdeki hafta Bakan Çelik tarafından açıklanması bekleniyor.

HİBE DESTEĞİNDEN YARARLANACAK PROJE SAYISI KAFALARI KARIŞTIRDI

Ancak sonuçların açıklanmasıyla birlikte bazı hayal kırıklıkların yaşanması bekleniyor. Şöyle ki, 30 bin TL hibe desteği projesinden yararlanmak için 400 bin civarında başvuru oldu. Rakamın bu kadar yüksek olması buradaki beklentinin de hat safhada olduğunu gösteriyor. Ancak iddialara göre 400 bin civarındaki başvurudan sadece 15 bin projeye destek verileceği kaydediliyor.

YÜZDE 4'Ü BİLE HİBE DESTEĞİNDEN YARARLANAMAYACAK

Destek verilecek proje sayısının 15 binde sınırlı tutulması durumunda, 30 bin lira hibe desteğinden yararlanmak için başvuran genç çiftçi adaylarından yaklaşık yüzde 4'ü bu destekten yararlanacak. Geriye kalan proje sahiplerinin yüzde 96'sı ise hibe desteğinden yararlanamayacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ah ah
ah ah - 5 yıl Önce

Bsşvuru yapanların çoğu çiftçilikle yakından ilşkisi yok hele bayanlar

- 5 yıl Önce

aynen,,başvuranların yüzde 90ının çiftçilikle uzaktan yakından alakası yok..adamın 40-50 tane büyükbaş hayvanı var traktörleri tarlarları yem depoları var ama evinde oturan karısını kızını sürükleyerek başvuru yaptırdı..ben bizzat şahit oldum...'milletin efendisi' dediğimiz köylüler bu kadar mı ayağa düştü,bu kadar mı avantacı bi millet olduk..adam alacağı 30 bin tl hibeyi paraya cevirme işini şimdiden halletmiş,hangi arabayı alsam diye düşünüyor..Bayanlar zaten benim bi alakam yok ben sadece imzayı attım yine kocam uğraşacak diyor..Yazık bu devletin paralarına....

dağ fare doğurdu
dağ fare doğurdu - 5 yıl Önce

dağın fare doğurduğunu şahit olduk olmaya devam ediyoruz ... süt sığırcılığı desdekleri açıklandı uygulama açıklanmadı ölen buzalardan paralaırı alabilecekmiyşiz ilçe tarımdaki memurlar bilmiyor bilen varmı az bir para alıyorduk şimdi ondanda olduk hamdolsun

tarımdanbihaber
tarımdanbihaber - 5 yıl Önce

Proje bütçesinin 450 milyon tl olduğunu bakan bey 2 ay önce açıkladı zaten. 450/30=15 bin kişi yapıyor. yeni haber değil yani.haber yaparken gündemi takip edin

- 5 yıl Önce

ben çiftçiyi arpa buğday tiritikale yulaf ediyorum yani yem saman sorunum yok 80 başlık besi. Projesi sundum gerçekten üreten olmak istiyorum yani besiçftliği kurmak istiyorum ilk açıklamada bana hibe çıkmadı ama çiftçilikle alakasız kişilere çıktı burada ne yapılmak isteniyor anlamadım babamın tarlası vardı üzerime aldım çiftlik yapmak için ve projemdesundum elektrik su sorunumuda çözdüm ama bana hibe çıkmadı ve sonuç hüsran ilgililere

banner151

banner251