" />

Fakıbaba: Mazotun yarısını ödemeye başlıyoruz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2,5 milyar liralık mazot-gübre destek ödemesine bugün başlanacağını belirterek, "çiftçilerimizin kullandığı mazotun yarısını ödemeye başlıyoruz" dedi.

Fakıbaba: Mazotun yarısını ödemeye başlıyoruz!
banner282

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, mazot-gübre destekleme ödemelerine ilişkin bir açıklama yaptı. Fakıbaba, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bilindiği üzere çiftçilerimizin üretim maliyetini azaltmak için mazot desteğini ilk kez 2003 yılında AK Parti olarak biz başlatmıştık. Gübre desteğini de 2005 yılında ilk kez doğrudan çiftçilerimize vermiştik. Şimdi de, yeni bir ilke daha imza atarak çiftçilerimizin kullandığı mazotun yarısını ödemeye başlıyoruz.

Mazot ve gübre desteklerini bugünden itibaren üreticilerimize ödemeye başlıyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 2,5 milyar TL'lik ödeme gerçekleştireceğiz.

Bugün saat 18.00'den sonra başlayacak ödemeler, gelen icmaller ve TC kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek.

Bu 2,5 milyar liralık destekle birlikte, 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana çiftçilerimize toplam 4 milyar liralık destek ödemesi yapmış olacağız. Böylelikle 2018 yılı destekleme bütçesi olan 14,5 milyar liranın yüzde 28'ini ödemiş olacağız.

Söz konusu destek ödemelerinin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayırlı uğurlu olsun
Hayırlı uğurlu olsun - 4 yıl Önce

Sayın bakan mazotun zammına da ceske üreticimize hayırlı uğurlu olsun deseydin, ben bir üretici olarak hep şunu söyledim siz bu ülkenin üreticisiyle resmen dalga geciyorsunuz kaşıkla verib kepçe ile geri aldınız ve almaya da devam ediyorsunuz yazıklar olsun