Et ve Süt Kurumu’na ‘müdahale’ desteği

Et ve Süt Kurumu, bundan böyle müdahale görevini daha sağlıklı bir şekilde yapacak. Müdahale kurumu olmasına rağmen bütçesi olmadığı için fiyatların düştüğü dönemlerde üreticiyi korumak için piyasaya müdahale edemeyen Et ve Süt Kurumu'nun, müdahale görevini yerine getirebilmesi için önemli bir karar alındı.

Et ve Süt Kurumu’na ‘müdahale’ desteği
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Et ve Süt Kurumu'na 2016 tarımsal destekleri kapsamında, müdahale desteği olarak 45 milyon lira kaynak ayrıldı.

Müdahale kurumu olmasına rağmen bütçesi olmadığı için sıkıntılı dönemlerde üreticinin yanında olamayan Et ve Süt Kurumu'na destekleme bütçesinden ilk kez kaynak ayrıldı.

Henüz açıklanmayan 2016 yılı tarımsal destekleri kapsamında Et ve Süt Kurumu için önemli bir karar alındı.

Buna göre, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü'nün piyasaya müdahale amacıyla yapmış olduğu alımların bedelinin Hayvancılık Genel Müdürlüğü'nce ödenmesi için 2016 yılı tarımsal destekleme bütçesine; 'müdahale alımları desteği' adı altında 45 milyon liraya kadar ek ödenek konulacak.

Tarımsal destekleme bütçesinde kaynak ayrılmadığı için, Et ve Süt Kurumu, müdahale amaçlı piyasaya giremiyordu. Et ve Süt Kurumu, süt fiyatlarında yaşanan sıkıntının önüne geçmek için ilk kez piyasaya girerek üreticinin sütünü almıştı. Piyasadan alınan bu sütün parası da ayrılan bu kaynaktan ödenecek.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 21:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Ünal Yılmaz orada iken o kurum bir milim ilerleyemez

- 5 yıl Önce

İlerlemesin ne olacak çok mu onemli .dünyayı onlarmi kurtaracak.laikler yillardir ulkeyi yedi bitirdi.biraz da bizim din kardeşlerimiz yesin artik.devletin mali bitmez.yarasin burokrat larimiza.

- 5 yıl Önce

Hesabi vermeden gittin muhterem unal yilmaz.bir gün sen de aglarsin

banner151

banner251