Elektrik şirketi tarafından kesilen mazot ve gübre destekleri çiftçiye geri iade edilecek

Çiftçilerin bugünlerde destek ödemelerinde yaşadıkları en önemli soruna bir çözüm bulundu. Diyarbakır Ziraat Odasının girişimleri sonucunda DEDAŞ tarafından kesilen mazot ve gübre destekleri çiftçiye geri iade edilecek.

Elektrik şirketi tarafından kesilen mazot ve gübre destekleri çiftçiye geri iade edilecek
banner200

Diyarbakır Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Cevat Delil, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada; "Diyarbakır başta olmak üzere Bölge illerde mazot,gübre desteklerinin ödemeleri başlamıştır. Ülke genelindeki icra ve iflas takipleri durdurulmasına rağmen DEDAŞ çiftçilerimize Devletçe verilen desteği hesaplarımızdan çekmiştir. Koronavirüs (Covid-19) ile mücadelemizde de; özverili, fedakar, her türlü zorluğa göğüs geren tüm çiftçilerimiz üretime devam etmekte fakat önümüzde büyük bir set yığını olarak duran DEDAŞ’a devlet yetkililerimiz müdahale etmelidir" demişti. 

Bu açıklamanın ardından sevindici haber geldi. Diyarbakır Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Cevat Delil, DEDAŞ tarafından 2019 yılı borcundan dolayı çiftçilerin kesilen mazot ve gübre desteklerinin geri iadesi için ALO 186 hattını arayabileceklerini söyledi.

Diyarbakır Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Cevat Delil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda DEDAŞ Genel Müdürü Yaşar Arvas ile yaptıkları görüşme neticesinde 2019 yılına ait borcu olan çiftçilerin mazot ve gübre desteklerinin geri iade edileceğini belirtti.

ALO 186’yı arayın!

Delil, iadeye ilişkin ise şu paylaşımda bulundu: “Değerli çiftçilerimiz DEDAŞ’a gitmeden Alo 186 hattını arayıp, yalnız 2019 yılına ait borcum olduğundan ötürü kesilen mazot ve gübre desteğimin hesabıma iade edilmesini talep ediyorum demeniz yeterli olacaktır, DEDAŞ’a gitmenize gerek yoktur.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 23:09
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
H.bakar
H.bakar - 2 yıl Önce

Haybeci lik yapmayın; borcunuz ne ise ödemeyi yapın. Biz enayi miyiz! yıllardır sizi sırtımız da taşıdık. İnin

İbrahim Aydın
İbrahim Aydın - 2 yıl Önce

Ekmeyin bumilletin ödediği vergiyi emeği çalmaya doymadiniz haram olsun

KUREYŞ   yılmaz
KUREYŞ yılmaz - 2 yıl Önce

bu elektirik şirketleri devletin deyilki çiftçinin pirimlerine elkoyamazlar ona bakarsan çifçide devletin malı sayılır

Gültekin karadeniz
Gültekin karadeniz - 2 yıl Önce

Katılıyorum destekler yetersiz

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

Medaş çiftçiden haksız paralar alıyor trafoların elektriği kesik olduğu halde trafo kaybı adı altında kw sına göre para mesela 100 kw trafoya 270 tl ayda para alıyorlar bu neyin kaybı açma kapama parası dağıtım bedeli kayıp kaçak böyle bir zulüm olmamalı böyle yerleri satmayın köylüyü elektrik bitirecek.

Mustafa bilgiseven
Mustafa bilgiseven - 2 yıl Önce

Borcun varmış ki el koymuş...
kişiye ve yöreye göre muamele yapmayın egerki böyle bir muamele yapılıyorsa yapanlarin ALLAH belasını versin inşAllah...

Seyhmus21
Seyhmus21 - 2 yıl Önce

Ne yani şimdi faturaya mahsup ettiği parayı sana iade mi edecek hiç zannetmiyorum

Orhan lutfi ertugrul
Orhan lutfi ertugrul - 2 yıl Önce

2009 dsi baskan sulma kapsaminaalindi sulamaya aacildi 2020 su hala gelmedi dicle elektrik bugune kadar su olmayan bolgelerin dwsketlemelrine el koydu dicle el haksiz kazanc elde etmektedir vali hicbir problemle ugrasmamaktadir umursamaz dir s urfa citfcileri perisan olmustur eletrik saatlaeri fazla kw yaziyor memleketi soyan dicle elektrik ve birliklerdir dai tc birinci sirafadir ve dicle elktrikle dsi memleketi soyarken suyu vatandasa verecegine su yolda sulama kapsaminda olmayan bol satmaktadir secim zamani gelsin bunlarin hepsi akp millet vekillerinden sorulacaktir s urfa fsi bol mud derhal gorevden alinmalai projelerin hepsini dsi calisanlari calmaktadir biginize dicle ekyrik dsi ahmet wrsin gokce vearkadaslari yaziklarolaun sizlere bir numara olsunuz


banner251