Elazığ’da kırsal kalkınma destekleri tanıtım toplantısı yapıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 13. Etap %50 Hibe Projeleri  tanıtım toplantısı Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti. Programa İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, TSO Başkan Yardımcıları, teknik personel ve üyeler katıldı.

Elazığ’da kırsal kalkınma destekleri tanıtım toplantısı yapıldı
banner200

Bakanlığımızın 13. Etabını açıkladığı ve resmi gazete de yayımlanan tebliğ üzerine Tarıma Dayalı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı çerçevesinde sunulan %50 hibe desteklerini anlatmak ve bu noktada yatırım düşünen yatırımcıların önünü açmak hem İlimize hem bölgemize hem de Ülkemize yeni yatırım olanakları kazandırmak istihdama katkıda bulunmak üzere toplandıklarını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak Hükümetimizin ortaya koyduğu destekleme politikaları çerçevesinde birçok başlıkta destekler sunduklarını, Tarım ve Hayvancılık konusunda doğan buzağıdan sera yapımına, süt üretiminden bütün hayvancılık başlıklarına kadar 40 civarında destek olduğunu söyledi.

KARAHAN, Bugün konuşacağımız desteklerin Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı olduğunu ve destekleme başlıklarına bakıldığı zaman yenilenebilen enerji sistemleri bunlar sera yapımı, mantar üretimi, arıcılık makine ve ekipmanları, soğuk hava depoları, çelik silolar, kırsal turizm yatırımları, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yatırımları gibi birçok başlığı içinde barındıran 2.5 milyona kadar yapılacak yatırımlara %50 hibe desteği sunulduğunu belirterek, Elazığ İli olarak 2006 yılından beri uygulanan ve Bakanlığımız tarafından çok disipline edilmiş olan bu desteklerden 81 İl içerisinde İlimizin en fazla proje yapan, bu yatırımları fazla sayıda gerçekleştiren ve en fazla istihdama katkı sunan İl olma hedefiyle yatırımcıları bünyesinde bulunduran Sanayi ve Ticaret Odamızla birlikte İlimize kazandıracağız.

Ticaret Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa TETİK ise “Kırsal Kalkınma desteklerinin tanıtım lansmanının Meclis salonunda yapılması kendileri için onur verici olduğunu ve Ticaret Sanayi Odası olarak Valiliğimizin başkanlığında, Belediyemizle, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüyle teknolojik tarım altyapısıyla önemli yatırımların olduğunu gerek basın ve gerek sosyal medya aracılığı ile takip ettiklerini, sera yatırımları, su ürünleri, hayvancılık ve kanatlı hayvancılık yatırımlarıyla beraber daha ileri seviyelere ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251