Düve alım desteğinde değişikliğe gidildi: Ayrım kaldırıldı

Düve alım desteğinde değişiklik yapılarak, yetiştirici/üretici örgütlerinin tamamından hayvan temin edilebilecek. Kasım ayında yayınlanan tebliğde Süt Üreticileri Birlikleri düve temin edilecek yerler arasında bulunmuyordu.

Düve alım desteğinde değişikliğe gidildi: Ayrım kaldırıldı
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığının Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebligi'nde değişiklik yapılmasına dair tebliğ bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğde yapılan değişik, 20 Kasım 2019'dan geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. 

Buna göre, yetiştiriciler, Bakanlığın düve alım desteğinden yararlanabilmek için düve ve mandalarını yetiştirici ve üretici örgütlerinden de temin edebilecek. 

Geçmiş düzenlemelede, söz konusu destekten yararlanabilmek için hayvanların düve yetiştirici merkezlerinden, hayvancılıktan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğnüden, Damızlık Sığır Yetiştirici Birlikleri, Damızılk Manda Yetiştirci Birlikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraklerinden temin edilmesi şartı bulunuyordu.

Yapılan değişiklikle bu kuruluşların yanı sıra aralarında kooperatiflerin de bulunduğu yetiştirici/üretici örgütlerinden de temin edilebilecek. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 23:44
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alpay yanyuru
Alpay yanyuru - 2 yıl Önce

Peki yeniden başvuru alınacak mı başvuru bittikten sonra bize ne faydası var

selma
selma - 2 yıl Önce

İnşaAllah, tok tutan, hacmi ağır, sağlıklı ve fiyatı uygun ekmekler yaygınlaşır da hepimiz faydalanırız.

sadik celikst
sadik celikst - 2 yıl Önce

tarım kiredi ortaklıktan çıktı kendi cifcilerinineden komisyon alan tek çiftçi kuruluşu

Özkan
Özkan - 2 yıl Önce

Şükürler olsun Allaha

fatih bilgin
fatih bilgin - 2 yıl Önce

bu değişiklikle üreticiden kasıt hastalıktan ari sertifikası olmayan isletmerdendemi hayvan temini yapılabilecek anlayan varmi

banner151

banner251