Dişi oğlaklara destek verilecek mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dişi kuzuya 100 lira destek verileceğini açıklarken, yetiştirici oğlakların da bu destek kapsamında olup olmadığını merak etmeye başladı.

banner247
Dişi oğlaklara destek verilecek mi?
banner200
banner217

Küçükbaş hayvancılık desteklerinde koyun ve keçi bir birinden ayrılmazken, dişi kuzuya verilecek destek, 'dişi oğlaklar da bu destek kapsamında mı?' sorusunu gündeme getirdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, erken kesiminin önüne geçmek ve küçükbaş hayvan sayısını artırmak için dişi kuzuya 100 lira destek verileceğini açıklarken, oğlaklarla ilgili bir açıklamada bulunmaması kafaları karıştırdı.

Sektör yetkilileri, koyun keçi desteğinde olduğu gibi kuzu ve oğlak desteğinin de birlikte olması gerektiğine dikkat çekerken, yetiştirici bu konudaki kafa karışıklığının giderilmesi için Bakanlıktan konuyla ilgili açıklama bekliyor.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van
Van - 1 yıl Önce

Destekle bir yere varılamaz. Üreticinin sattığı üründen para kazanması lazım yoksa bu işin sürekliliği olmaz. Illere il müdürleri atanırken temiz il müdürleri seçilmelidir. Yoksa illerde yolsuzluk bitmez, çiftçide üretim olmaz. Tüm bunların cezasını hepimiz çok ağır öderiz.

banner248
banner151