" />

Dişi kuzuya destekle ilgili önemli açıklama!

Küçükbaşta koyun keçi ana desteğinin yanında kuzuya da önemli bir destek geliyor. Tarımdan Haber olarak geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz kuzu desteğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli doğruladı. Kuzu desteği üzerinde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Pakdemirli, "Dişi kuzulara ciddi bir destek olacak. Rakamlarda daha anlaşamadık. Ama 100 liranın üstünde olacak inşallah" dedi.


Dişi kuzuya destekle ilgili önemli açıklama!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küçükbaş hayvancılığa büyük önem verdiklerini belirterek, dişi kuzulara ciddi bir destek vereceklerini kaydetti. Kuzuların erken kesiminin önüne geçmek ve hayvan varlık sayısını artırmak için dişi kuzuların destek kapsamına alınacağını kaydeden Pakdemirli, “Çalışmalar devam ediyor. Rakamlarda daha anlaşamadık ama destek miktarı 100 liranın üstünde olacak inşallah" dedi.

Tarımdan Haber olarak geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz kuzu desteğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli doğruladı. Gaziantep programında Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Osman Türkman'ın konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Pakdemirli, küçükbaş hayvancılığı önemsediklerini kaydetti. Küçükbaş hayvan varlığında 2023 hedefi olarak 84 milyon bir rakam ortaya koyduklarını dile getiren Pakdemirli, şunları kaydetti: “Küçükbaşı önemsiyorum. 2023'de bugünü ikiye katlayacak bir hedef koyduk. Çalışmalar devam ediyor. Dişi kuzulara ciddi bir destek olacak. Rakamlarda daha anlaşamadık. Ama 100 liranın üstünde olacak inşallah"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru destekleme
Doğru destekleme - 13 ay Önce

Sayın bakan,
Dünyanın her yerinde ve özellikle kapitalist olan ülkelerde bile tarıma çok önemli destekler veriliyor. Tarımı desteklerken ilk önce 2006 yılında çıkardığınız kanunda belirtildiği gibi yıllık destekleme miktarını Gayri Safi Milli hasılanın %1’i seviyesine çıkararak, 2019 yılı tarımsal desteğini de 16 milyar liradan 49 milyar liraya çıkararak başlayabilirsiniz. Daha da önemlisi tarımda kesinlikle planlama yapılmalı ve destekler bu planlama doğrultusunda üretimi artırıcı yönde yapılmalıdır. Eğer desteklemeyi bu miktara çıkarır, üretim planlamalarını ülkenin ihtiyaç duyduğu ürünlerde yapar ve desteklerseniz çiftçi tekrar üretmeye başlayacaktır. İmrendiğiniz Hollanda böyle yapıyor, naçizane hatırlatayım dedim!

- 13 ay Önce

Kuzu en hızlı canlı ağırlık artışı 4 ay hadi bilemedin en fazla 6 aya kadar sürer.sonra azalır. Kuzu karkasa vermek lazım. Gelir kuzudan gelir. Ülkemizde koyun eti denilince kuzu eti akla gelir.bu şekilde tüketimde artırılır. 4 ayda 40 kg 45 kg . 6 ayda da 50kg 55 kg a gelir. Sonuç kuzu besisi desteklenmeli

Kuzu destegi
Kuzu destegi - 13 ay Önce

Buzagi desteklemelerinde erkek disi ayrimi yapilmiyorken kuzu desteginde yapilmasi cok yanlis. Fiyat olarak 150 tl iyi bir destekleme olacaktir ama kuzularin hepsine verilirse.

Ne boktan bir site
Ne boktan bir site - 13 ay Önce

Yaptigim yorum yayinlanmiyor onay sistemi nedir bu devirde

Reis'i sevmek
Reis'i sevmek - 13 ay Önce

Ttkk'da işler o kadar ciddi ve sorumluluk o kadar ağırdır ki; Gn. Md Cumhurbaşkanı, Gn Md Yrd'ları Meclis Başkanı, D. Başkanları da milletvekili maaşının 1-2 misli üzerinde gelir elde ederler. İşleri onlarınkinden zordur zira!..Reis'i sevmek heç kolay değil.

Musa uzun
Musa uzun - 9 ay Önce

Kuzu desteğini 2020 de verilecekmi 2019 da doğan kuzuyami yoksa 2020 doğan kuzuyami bina açıklık getirirseniz seviniriz

banner151