DAP Hibe Desteklemeleri

Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki Malatya İlinin de içinde bulunduğu illerde, bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasına yönelik olarak, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapılarının geliştirilmesi, hayvansal üretimde verimlilik ve kalitenin artırılması ve modern hayvancılık işletmelerinin kurulmasının desteklenmesine ilişkin 2015/4 Nolu Tebliğ 30 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

DAP Hibe Desteklemeleri
banner282

Konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, “Bu karar kapsamında, Türkvet sistemine göre işletmesi aktif olan yetiştiricilere; büyükbaş için en az 10 baş anaç, en çok 49 baş anaç kapasiteli, küçükbaş için en az 100 baş anaç, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ahır, yeni ağıl yapımı ve tadilatlarına hibe desteği uygulanacaktır. Proje müracaatları, 2016 yılına ait başvurular 01 Ocak–31 Mart 2016 tarihleri arasında alınacaktır. Hayvancılık Genel Müdürlüğümüz gerekli gördüğü takdirde başvuru süresini uzatabilir ya da yıl içerisinde yeniden başvuru çağrısı yapabilir” dedi.

Yeni inşaat ve tadilat yatırımlarının da yüzde 50 hibe oranında destekleneceğini söyleyen İl Tarım Müdürü Selvi, “Proje kapsamında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar detaylı bilgileri İl Müdürlüğümüz Proje Yürütme Biriminden veya www. haygem.gov.tr adresinden alabilirler” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2019, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Böyle bir proje muş tan geçermi
Böyle bir proje muş tan geçermi - 6 yıl Önce

Böyle bir projenin muş il tarımdan geçmesi deveye Hendek atlatmaya benzer projeden önce muştaki zihniyetin değişmesi şart