Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2022 yılı tarımsal destekler 29 milyar liraya çıkarıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı tarımsal destek miktarına 3.2 milyar liralık ilave yapılarak 25.8 milyar liradan 29 milyar liraya çıkarıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2022 yılı tarımsal destekler 29 milyar liraya çıkarıldı!
banner282

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada tarımsal desteklerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre, 2022 yılı için 25.8 milyar lira olarak planlanan tarımsal destek miktarı, 3.2 milyar lira ilave yapılarak 29 milyar liraya çıkarıldı. 

TARIMSAL DESTEKLERE 3.2 MİLYAR LİRA İLAVE YAPILDI

Erdoğan, şunları kaydetti: "2022 yılında 25.8 milyar lira olarak planladığımız tarımsal destekleme bütçemizi 3.2 milyarlık ilave ile 29 milyar liraya çıkardığımızın müjdesini çiftçilerimize vermek istiyorum. Bunun yanında hububat üreticilerinin girdi desteklerini yüzde 127 oranında artırdık"  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 19:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 4 ay Önce

tamamda reis nekadar artırsan boş ,,rantcılardan folimcilerden üreticiye birşey düşmüyorki,,,,

Cifci
Cifci - 4 ay Önce

Destekle olmaz bu isler

MeydANlar cok genis
MeydANlar cok genis - 4 ay Önce

Meydanlarda soyleyecek sozunuz olacak sadece ciftciye 50 krs verdik odemesi 2023 kadar ne degeri kalacaksa. destek degil kostek olmayin yeter.

Ziraat Mühendisi
Ziraat Mühendisi - 4 ay Önce

Tarım sadece desteklemelerden ibaret değildir. AKP iktidarında tarım için ne yaptınız diye sorulunca hep şu kadar destekleme yaptık cevabını alırsınız. Bugün itibariyle çok üründe ithalatçı konumundayız ve bu devam edecek gibi. Desteklemeler tek başına çözüm değil çok iyi bir planlama yapılması gerekir kaybedecek vaktimiz yok.

çiftçi
çiftçi - 4 ay Önce

Reis elimiz hamur karnımız aç hani destek ne desteği yatırdınız

EMRE
EMRE - 4 ay Önce

HAYALLER PARİS,GERÇEKLER AK PARTİ,YOLARSA,BECEREMEZSE,BAŞARISIZSA BUNLARI YAPARSA SADECE AKP YAPAR,TARIM,EĞİTİM,BELEDİYE V.S BU TİYATROYU 20 YILDIR İZLİYORUZ.

Rozcan
Rozcan - 4 ay Önce

Yetmez sayın cumhurbaşkanım, çiftçiye destek tutarını 2006 yılında çıkardığınız kanun gereği gayri safi yurtiçi hasılanın %1’ine çıkarmak zorundasınız, yoksa çiftçi zaten üretimden uzaklaşıyor, tamamen uzaklaşacak, gıdanın stratejik ürün olduğunu unutmayınız.

2023 de ödenecek destekleri açıklayıp
2023 de ödenecek destekleri açıklayıp - 4 ay Önce

2021 in desteklerini arttın ki önümüzdeki aylarda elimize geçsin...1.buçuk yıl sonra ödenecek desteği şimdiden beiryip duruyorsunuz.çiftçiyi aptal yerine oymaktan vazgeçin ..1 buçuk yıla bu ülkede mazot ne olur gübre ne olur kimse bilemez...ödeyeceğiniz zaman belirleyin destekleri