Çiğ süt destekleri artırıldı! Tarihinde ilk kez 1 lira oldu!

Çiğ süt destekleri artırıldı. Ulusal Süt Konseyi’nden çiğ süt fiyatları ile yeni fiyat açıklanmadan Tarım ve Orman Bakanlığı çiğ süt prim desteğinin artırıldığını duyurdu. Çiğ süt prim desteği 20 kuruştan 1 liraya çıkarıldı. 

Çiğ süt destekleri artırıldı! Tarihinde ilk kez 1 lira oldu!
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiğ süt prim desteğinin 20 kuruştan 1 liraya çıkarıldığını duyurdu. Buna göre çiğ süt prim desteği tarihinde ilk kez 1 liraya çıkarıldı. Artırılan destek, Mart-Nisan ve Mayıs dönemleri için geçerli olacak. Çiğ süt prim desteğinin bu şekilde artırılması soru işaretlerini de beraberinde getirdi. 

ÇİĞ SÜT PRİM DESTEĞİ ARTIRILDI SÜT FİYATI DÜŞÜK MÜ BELİRLENECEK?

Ulusal Süt Konseyi'nden çiğ süt fiyat artışı ile ilgili bir karar çıkmadan Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çiğ süt prim destekleri ile ilgili açıklama yapması kafaları karıştırdı. Çiğ süt prim desteği tarihinde ilk kez bu oranda yüksek artırılırken, bu durum, Ulusal Süt Konseyi'nde belirlenecek yeni fiyata yönelik kaygıları da artırdı. 

KONSEY'DE 5.70 RAKAMI KONUŞULUYOR!

Alınan bilgilere göre toplandıda 5.70 lira fiyatın görüşüldüğü kaydediliyor. Bu fiyatta karar kılınması halinde üretici büyük bir hayal kırıklığına uğramış olacak. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2022, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

Bakanlık desteği nezaman verecek Ekim ayı süt destekleri halen verilmedi Nisan ayında yem parasını kim ödeyecek çuval başına 100 TL zam geldi Mayıs'ta bu paraları kimodeyecek süt maliyeti 6 TL.yem maliyeti sadece yeter artık inekler kesiliyor zarar ettiği için Allahsız misiniz nesiniz su mübarek günlerde yazık bu ineklerin akan kanları tutar sizi

Köylü
Köylü - 2 ay Önce

Allah sizi nasıl bilirse öyle yapsın hakkımız haram zıkkım olsun bitirdiniz köyleri

Hasan usak
Hasan usak - 2 ay Önce

Yemi mazotu ucuzlatın zam yapmayın

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Kesilsin inekler nede olsa hükümet alışmış italata seneye ne buzağı olur nede süt gübre uçuyo buğdayda olmaz

Süleyman Ercan
Süleyman Ercan - 2 ay Önce

Ureticiyle dalga geçiyorlar toplantıda olanların çoğunda hayvan yok fiyat belirliyor yazık üretici bitince süt tozu ihracat ederiz artık

Mehmet zergin
Mehmet zergin - 2 ay Önce

Elinizi vicdanınıza koyun şu mazota yeme ilaca girdi maliyetlerine gelen zamları masanın tam ortasına koyun birde verdiğiniz zamma bakın bu üreticiyi çiftçiyi nasıl yakıp yıktınıza bi bakın hattaaaaa binnnn bakın ki üreticiyi nasıl ezip geçtiğinizi iyice görün

Aleddin Kazan
Aleddin Kazan - 2 ay Önce

Sayın yetkililer, tarım ve hayvancılık yapanı köyünde tutamazsanız, şehirler kalabalıktan yaşanmaz hale gelir. İneklerin kesilmesine nasıl vicdanınız razı oluyor, bir inek 3 yılda yetişiyor. Eskiden tarımda kendine yeten bir ülkeydik. Son yıllarda depoya yeterince buğday ayçiçeği koymadınızmı ki yem un ve yağ krizi çıkıyor. Yoksa bu dünyada savaş, kıtlık, deprem, zirai don, orman yangını, mültecilerin göçü gibi olaylar olabileceği aklınıza gelmedi mi?

Çiftçi Kudret
Çiftçi Kudret - 2 ay Önce

Ulusal süt konseyi hangi kriterlere göre bu çiğ süt fiyatını beliriyor.
1 kgr süt yemi 6 TL.
1 kgr süt 1kgr yem alamıyor.
1TL devlet desteği deniliyor. Ne zaman ödenicek. Ben hicbir alacaklıma süt destekleri ödendiği zaman sana borcumu ödeyeceğim diye bilirmiyim. Tabiiki hayır. Hiç bir tedarikçi bilinmeyen bir vadele mal satmıyor. Ama süt üreticisi nezaman alacağı belli olmayan bir destekleme ile sakinleştirmeye çalışıyor. Tamam o zaman sattığı sütün lt kadar 1 TL destek alacakya ziraat bankası bu destlemeyi resmiyete tanıyıp üreticiye kredi versin.
Nasıl lisanslı depoda ürünü olana kredi veriyorsa süt desteğini hak etmiş üreticiye de destek miktarına. Göre kredi versin....