Çiğ Süt Desteklemesi Ödemeleri Hakkında Duyuru

Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, çiğ süt destekleme ödemelerine ilişkin olarak bugün bir duyuru yayınladı. Duyuruda, birliklerin süt işleme tesisleriyle yapmış oldukları sözleşmelerin süt kayıt sistemine girişlerinin yapılabilmesi için, sözleşmelerin en geç 2 Şubat'a kadar il ve ilçe müdürlüklerine bildirmeleri istendi.

banner255
Çiğ Süt Desteklemesi Ödemeleri Hakkında Duyuru
banner200

Adıyaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda şunlar kaydedildi:

"Çiğ Sütün Sözleşmeli Usulde Alım Satımına İlişkin Yönetmelik ve Genel Müdürlüğümüzün 17.08.2015 tarih ve 9536 sayılı talimatı gereğince; 2016 yılından itibaren yapılacak olan çiğ süt desteklemesinde artık sözleşmeli usulde ve soğutulmuş olarak pazarlanan sütlere destek verilecektir.

Sözleşmesiz olarak alım satımı yapılan, yürürlükteki gıda, mevzuatına uygun olmayan koşullarda veya soğutulmadan pazarlanan çiğ sütler, 2016 yılı çiğ süt destekleme uygulamalarında kapsam dışında kalarak desteklenmeyecektir.

Bu kapsamda, Süt Üreticileri Birlikleri ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin kendi üyeleri adına süt işleme tesisleri ile sözleşme yapmaları gerekmektedir. Yapılan bu sözleşmeler noter ve/veya İl/İlçe Müdürlüğü onayı ile yapılabilecektir.

Birliklerin süt işleme tesisleri yapmış oldukları sözleşmelerin süt kayıt sistemine girişlerinin yapılabilmesi için, sözleşmelerin en geç 12 Şubat 2016 tarihine kadar İl ve İlçe Müdürlüklerine bildirmeleri gerekmektedir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftlik te sorun
Ciftlik te sorun - 5 yıl Önce

Bize de bunun gibi bir destek lazim tkdk den 50 baslik 150 200kapasiteli sut cifligi yaptik eger bize damizlik veya sute karsilik olarak inek verencek olan krumlar bize ulassin 05413217963

banner151

banner251