Çiftçiye bayram öncesi 500 milyon lira tarımsal destek ödemesi!

Çiftçiye, bayram öncesi 500 milyon lira tarımsal destek ödemesi yapılacak. Bakan Fakıbaba, destek ödemesi ile ilgili çiftçiyi sevindirecek bir açıklama yaparak, “Ramazan Bayramına kadar da fark ödemeleri desteği, süt ve besi gibi hayvancılık destekleri ve diğer tarımsal desteklemeler kapsamında yaklaşık 500 milyon TL'lik bir ödeme daha yapmayı planlıyoruz” dedi.

Çiftçiye bayram öncesi 500 milyon lira tarımsal destek ödemesi!
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“2018 yılı desteklemeleri kapsamında üreticilerimize yaptığımız ödemelere Ramazan ayında da yoğun bir şekilde devam ediyoruz.

RAMAZAN ÖNCESİ 8.5 MİLYAR ÖDEMİŞTİK

Ramazan ayı öncesi üreticilerimize toplamda 8,5 milyar TL ödeme yapmıştık. Ramazan başından bu güne kadar da yaklaşık 1,1 milyar TL'lik ödeme yaptık.

HAYVANCILIK DESTEKLERİ ÖDENECEK

Ramazan Bayramına kadar da fark ödemeleri desteği, süt ve besi gibi hayvancılık destekleri ve diğer tarımsal desteklemeler kapsamında yaklaşık 500 milyon TL'lik bir ödeme daha yapmayı planlıyoruz.

TOPLAM ÖDEME 10.1 MİLYAR TL'Yİ BULACAK

Bu ödemelerle birlikte 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Ramazan Bayramına kadar üreticilerimize ödediğimiz nakit hibe tutarı 10,1 milyar TL'ye ulaşmış olacak.

TARIMSAL DESTEKLERİN YÜZDE 70'İ ÖDENMİŞ OLACAK

Böylelikle 2018 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 14,5 milyar TL'lik tarımsal desteklerin % 70'lik kısmını ödemiş olacağız. Bu destekler, üreticilerimiz için sağladığımız nakit hibe kaynaktır. Bunun yanı sıra arazi toplulaştırma ve tarımsal sulama yatırımları, tarımsal kredi sübvansiyonları, müdahale alımları ve ihracat destekleri gibi birçok kalemde tarıma önemli miktarlarda kaynak sağlıyoruz.

Hükümet olarak her zaman üreticinin yanında ve ülkemiz tarımına değer katanların hizmetinde olmaya devam edeceğiz.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mazot sadakası
Mazot sadakası - 2 yıl Önce

Yüzde elli mazot desteği öldümü

Sertifika yem desteğide
Sertifika yem desteğide - 2 yıl Önce

Sertifika yem desteğide ödenecek mi

Dane Mısır desteği
Dane Mısır desteği - 2 yıl Önce

Dane Mısır desteği ödenecek mi?

banner151

banner251