Çiftçinin yağlı tohum desteği bu hafta ödenecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, önümüzdeki haftadan itibaren 1,5 milyar tutarındaki yağlı tohumlar desteğinin ödeneceğini bildirdi.

banner255
Çiftçinin yağlı tohum desteği bu hafta ödenecek
banner200

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent Mahallesi'nde Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde yapımı tamamlanan Modern Bitki Islahı ve Generasyon Atlama Merkezi açılışına katılan Bakan Eker, tarımsal destek ödemeleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendilerinden önce desteklerin yüzde 84-85'inin doğrudan gelir desteğinin oluşturduğunu anımsatan Eker, üretimi teşvik etmeyen bu desteklemeden vazgeçtiklerini bildirdi. “Biz bu sistemi değiştirdik. Bu kardeşiniz 52 çeşit yeni destek getirdi. Tam 52 kalem" diye konuşan Eker, çiftçinin merakla beklediği 2014 yılı tarım destek ödemeleri ile ilgili şunları kaydetti: “22 Mayıs itibariyle bu paranın 5 milyardan daha fazlası ödenmiş, önümüzdeki haftadan itibaren ödenecek yaklaşık 1.5 milyar lira var. Onlarda yağlı tohumların desteği olacak. Yani karşılıksız nakdi hibe olan 10 milyar liranın yüzde 65'i yılın ilk 5 ayında ödenmiş olacak"

YORUM EKLE
YORUMLAR
site  başkanım yapılan  yorumlara  izin  ver  gerçek  yüzlerini  herkes  tanısın
site başkanım yapılan yorumlara izin ver gerçek yüzlerini herkes tanısın - 6 yıl Önce

yazıklar olsun çiftçi bankaya git gel maymun ettiniz allah bunların hesabını sorar

tarın destekle ilgi
tarın destekle ilgi - 6 yıl Önce

sayın. Bakanım. sarım. destek. köstek oldu sanrım

banner151

banner251