" />

Çiftçi traktörüyle tatile mi gidecek?

CHP Genel Başkanı, çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV ve KDV'yi almayacaklarını belirterek, "Biz bunu deyince hükümet farklı bir şey oluşturmaya çalışıyor. Çiftçinin ektiği belli ne kadar mazot kullandığı da. Çiftçiye mazotu ucuz verince traktörüyle tatile mi gidecek Allah aşkına!" dedi.banner255
Çiftçi traktörüyle tatile mi gidecek?
banner200

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TZOB genel kurulunda mazot destekleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hükümetin mazota deste verdiğini ancak bu desteğin fazlasıyla çiftçiden geri alındığını bildiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Verdikleri mazot desteği 550 milyon lira. Peki mazot üzerinden çiftçiden kaç lira vergi alıyorlar? Tam 9 milyar 200 milyon lira. Sadaka verir gibi 550 milyon lira veriyorlar, çiftçinin kullandığı mazottan ise tam 9 milyar 200 milyon lira alıyor. Tam 17 kat. Böyle destek olmaz."

Çiftçiye vaat ettikleri '1.5 lira mazotla' ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV ve KDV'yi almayacaklarını söyledi. Hükümetin mazot desteği ile ilgili farklı bir algı oluşturmaya çalıştığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Sanki biz önüne gelene mazot verecekmişiz. Çiftçi kayıt sistemi var. Ne ürettiği, ne kadar mazot kullandığı belli. Çiftçiye mazotu ucuz verince traktörle tatile mi gidecek Allah aşkına! Tatile gitmeyecek. Tarlaya gidecek. Üretecek, ülke kazanacak" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251