Çiftçi bayrama buruk giriyor!

İcmalleri yapılan tarımsal ve hayvancılık desteklerinin henüz ödenmemesi çiftçinin tepkisini çekiyor.

Çiftçi bayrama buruk giriyor!
banner282

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca ile Balıkesir-Bursa Pankobirlik Başkanı Hasan Karahasanoğlu, ortaklaşa bir basın açıklaması yaparak "Bayrama kısa bir süre kalmasına rağmen icmalleri yapılan tarımsal ve hayvancılık desteklemelerinin ödenmemesi çiftçilerin Ramazan Bayramı'nı boynu bükük bir şekilde geçirmesine yol açacak." dedi.

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, gününde ödenen emekli maaşlarını anımsatarak, "Emekli maaşlarının gününden önce ödenmesi ne kadar memnuniyet oluşturdu ise çiftçilerin hak ettikleri fark ödemeleri alışılan tarihlerin geçmesine rağmen ödenmemesi şaşkınlık ve üzüntü ile karşılanmıştır" tepkisinde bulundu. Karaca, ortak açıklamada şunları kaydetti: "Bilhassa hasadı biten buğday ve hasadı yaklaşan Mısır ürününün 2014 yılı fark ödemelerinin yapılmaması nasıl izah edilebilir? Tarımsal ve hayvansal desteğin amacı her yıl artan girdi fiyatları ile boğuşan çiftçinin yükünü bir nebze olsun azaltmak değil midir? Çiftçi bütün masraflarını yaparak zar zor üretimini yaptıktan sonra verilen desteğin ne faydası olabilir?

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
dane mısır desteklemeri
dane mısır desteklemeri - 7 yıl Önce

nomal ödeme zamanını 2 ay gecti hala destelerimizi alamadık tarım bakanlıgı sitesinde paraların yattıgı acılaması yapıldıpamukla beraber ama dedense alamadık bu zamana kadar hep normal zamanında alıyor idik yetkililerden acılamayı bekliyoruz söz verdigimiz borclarımızı zamanında ödeyemedik bayramı buruk gecirdik en kısa zamanda ödenmesini bekliyoruz saygılarızla aydın