Buzağı destekleri ödeniyor! Tarım Bakanından 487 milyon liralık destek ödemesi açıklaması 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında yarın çiftçiye 487 milyon lira destek ödemesinin yapılacağını açıkladı.

Buzağı destekleri ödeniyor! Tarım Bakanından 487 milyon liralık destek ödemesi açıklaması 
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında açıklama yaptı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yarın çiftçinin hesabına tarımsal destek ödemeleri kapsamında 486 milyon 79 bin 930 TL ödeme yapılacağını bildiren Pakdemirli, ödemesi yapılacak destekler hakkında da bilgi verdi. 

HANGİ DESTEKLER ÖDENECEK? 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Buzağı Desteği kapsamında 426 milyon 130 bin TL, Malak Desteği kapsamında 2 milyon 414 bin TL, Küçükbaş Soy Kütüğü Desteği kapsamında 1 milyon 898 bin TL, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında 52 milyon 414 bin TL, Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi kapsamında 3 milyon 222 bin TL ödeme yapılacak"

2021 DESTEKLERİNİN YÜZDE 90'NI ÖDENMİŞ OLACAK

Bakan Pakdemirli, yapılacak bu ödemelerle birlikte 2021 yılı desteklerinin yüzde 90'ının ödenmiş olacağını kaydetti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

Vermeyi nde daha iyi olur sizden önce inek desteği verilirdi 225 TL inek başı ne güzel para idi şimdi buzağı desteği adında bize verilen para hikaye para asi yok verme doğum gun sayın tutmadı verme genetgi uygundegil verme yani buza parası vermemek için bir sürü bagane düz süt teninin fitatini biliyormusunyz Aralık başında 200 TL.olan yem 250 TL.oldu seneye ne et ne süt nede buğday olucak ama bu varlık içinde millete yokluk çektiren sizler bunun hesabını mahşere varmadan bu dünyada ödeyin

çiftçi
çiftçi - 2 ay Önce

Bu bakan ya dalga geçiyor yada kafayı yedi hangi % 90 nı verdin bırak 2021 i 2020nin sertifikalı tohumluğu daha duruyor kimlerin eline kaldık yarab

destek
destek - 2 ay Önce

öldürdün hayvancılığı

Tarık gökmen
Tarık gökmen - 2 ay Önce

Sayın bakanım. Ben şahsım adına 2020 nin ikinci dönem desteği ni almadım. Benim gibi bi sürü kişi ler de. Ümidi keselim mi.

tarımla alakası olmayan adam
tarımla alakası olmayan adam - 2 ay Önce

seni başımıza bakan yapan

Çiftçi
Çiftçi - 2 ay Önce

Alan varmı bu destekleri 3 aydır bu akşam hesaplara geçiyor diyip duruyo benim mi kafam eyi bakanın mı

Kezine
Kezine - 2 ay Önce

Destekleri dolar artışı eritti sadaka oldu destekler yoksa sizin haberiniz yokmu

çiftçi aptalmı
çiftçi aptalmı - 2 ay Önce

ama aptal malesef deveye dikan misali haktır bunlara ezin