Buzağı destekleri için önemli uyarı!

Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği kapsamında İl ve İlçe Müdürlüklerince yürütülen 2016 yılı 3'üncü ve son dönem buzağı destekleme başvuruları başlamış olup, müracaatlar 1 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.

Buzağı destekleri için önemli uyarı!
banner200
banner217

3'üncü Dönem Buzağı Desteği Başvuruları Başladı

Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği kapsamında İl ve İlçe Müdürlüklerince yürütülen 2016 yılı 3. ve son dönem buzağı destekleme başvuruları başlamış olup, müracaatlar 1 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.

Desteklemeden yararlanmak için buzağıların;

2016 yılı içerisinde doğmuş olması,

Küpelenerek TÜRKVET ve E-Islah'a sistemlerine kaydedilmiş olması,

Doğduğu işletmede canlı olarak 4 ayı tamamlamış olması,

Programlı aşılarının (Şap, Brusella ve Sığırların Nodüler Ekzantemi aşıları) tamamlanmış olması gerekiyor.

Başvuru şekli:

İşletmesi soy kütüğüne kayıtlı yetiştiriciler; Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla, ön soy kütüğüne kayıtlı olanlar ise; şahsen veya üyesi olduğu yetiştirici/ üretici örgütleri aracılığıyla İl/ İlçe Müdürlüklerine dilekçe ile başvuru yapabilecekler. Yetiştiricilerin herhangi bir dönemde yapacağı başvuru daha önceki dönemde destek almamış tüm buzağılar için geçerli olacak.

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, 2'nci dönem buzağı desteklemeleri kapsamında il genelinde 2 milyon 929 bin TL'nin ödeneceğini ve ödemelerin T.C. Kimlik numarasına göre şu anda devam etmekte olduğunu ve 14 Nisan 2017 tarihinde tamamlanacağını söyledi.

Kabaoğlu, tüm hayvancılık desteklemeleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticilerin, İl / İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmasını istedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251