Buzağı destek ödemelerinde son dakika: Bakan Pakdemirli'nin açıklama yapması bekleniyor

Yetiştiricinin aylardır beklediği buzağı destek ödemelerinde nihayet sona gelindi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin buzağı desteği ödemelerine ilişkin olarak bugün bir açıklama yapması bekleniyor. 

Buzağı destek ödemelerinde son dakika: Bakan Pakdemirli'nin açıklama yapması bekleniyor
banner200

Yetiştiricinin aylardır beklediği buzağı destekleri nihayet ödeniyor. Buzağı destek ödemeleri, 24 ve 31 Ocak tarihlerinde TC Kimlik numaralarına göre ödenecek. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ödemelerle ilgili olarak bugün bir açıklama yapması bekleniyor. 

Tarım ve Orman Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, buzağı destek ödemelerine yönelik bütün işlemler tamamlandı. 2018/2 dönem buzağı destek ödemeleri Cuma günü ödenmeye başlanıyor. Buzağı destek ödemelerinin TC Kimlik numaralarının son rakamına göre 24 Ocak ile 31 Ocak tarihlerinde yapılması planlanıyor.  

ÜZERİNDE ÇALIŞILAN ÖDEME PLANI 

Ödeme planında bir değişiklik olmazsa TC Kimlik numarasının son rakamı 0-2 ile biten yetiştiricilere 24 Ocak’ta saat 18.00’den sonra, 4,6,8 ile biten yetiştiricilere ise 31 Ocak saat 18.00’den sonra hesaplarına yatırılacak. 

BUZAĞI DESTEK ÖDEMELERİNİN ÖDENEĞİ GEÇEN HAFTA ÇIKMIŞTI 

Buzağı destek ödemelerine yönelik ödenek, Hazine ve Maliye Bakanlığından geçen hafta çıkmıştı. Hayvancılık Genel Müdürlüğü bir haftadır ödemelere yönelik iş ve işlemleri yürütüyordu. 

BAKANDAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bugün konuyla ilgili olarak bir açıklama yapması bekleniyor.

YETİŞTİRİCİNİN TEPKİSİNİ ÇEKİYORDU 

Aylardır ödemenin yapılmaması bir belirsizliğe neden olurken, ödemelerdeki gecikmenin nedeniyle ilgili Bakanlıktan bir açıklama yapılmaması da yetiştiricinin tepkisini çekiyordu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 11:45
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdem erdem
Erdem erdem - 2 yıl Önce

Işleri güçleri yalan dolan destek alacağımız buzalar doğuracak simidi gider çok gelir az ne yapmanızı şaşırdık elimizdeki mali satıp başka işlere bakcaz artık bu hale geldik

Ep
Ep - 2 yıl Önce

2018 de buzağı yemi 50 tl ye alınıyordu yıl 2020 oldu buzağı yemi 90tl olmuş sonrada çıkıp çiftçiye destek verdik diyorlar parayı pul ettikten sonra ne anlamı var desteğin

Batık gemi tarım
Batık gemi tarım - 2 yıl Önce

1 kg buğday la 4 litre mazot alırdık şimdi 1 kg karkas etle 4 litre mazot,,yanlışsa düzeltilsin,kindar nesil üretenler

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Yılan hikayesine döndürdüler aq

Kemal
Kemal @Onur Oz - 2 yıl Önce

İnsanlar çaresizlik içinde çıkış arıyor,baştakiler Van'da saray
yapcaz İstanbul'da arsa kapcaz diye uyanık işler peşinde,halk aptal yerine iyice kondu,,tekbirciler hariç

Ciftci
Ciftci - 2 yıl Önce

Şimdi tarım bakanı çıkar ekrana o acayip gülümsemesiyle müjdeee müjdee beklenen buzağı desteklerini yatırıyorruuuzz der. Sonra başlar anlatmaya şu kadar zamanda şu kadar tl destek olduk avrupa birincisiyiz demeye. Kimse sormaz ama senmi birincisin yoksa bu kadar zulme karşılık yinede üretmekten vazgeçmeyen çiftcimi? Diye.

Abas
Abas - 2 yıl Önce

Erken seçim şart oldu bu ülkede

Çifçi
Çifçi - 2 yıl Önce

Devlet amcamız saolsun seçimden seçime hatırlıyordu eskide şimdiise tamamen unutu zirat bankasına borcumuz var bu yıl kuraklıkta nasibimizi aldık evimizde huzur kalmadı bari bu yılertelensin borcımuz yetkililer neden duymuyor sesimizi.

Bora
Bora - 2 yıl Önce

Kıredi yapılandıram müjde diye dıyurdukları kıredi sicilini bozuyormuş çıkaracaksanız adam akılı bişey çıkarılsın ne bu dalgamı geçiyorlar bizimle


banner251