Buzağı destek başvuru ödemeleri e-devlet üzerinden yapılabilecek

Coronavirüs (Covid19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek maksadıyla Buzağı Destek Başvuru ödemeleri e-devlet üzerinden yapılmaya başlandı.

Buzağı destek başvuru ödemeleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
banner200

2020’yi dijitalleşme yılı olarak ilan eden Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçi, vatandaş ve firmalara yönelik tüm iş ve işlemlerini “e-tarım” portalında tek çatı altında toplamıştı. Şimdi ise tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgınına karşı il ve ilçe müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması için Tarım ve Orman Bakanlığı yeni bir adım daha attı. 

BİR DAKİKA GİBİ KISA BİR SÜREDE İŞLEM YAPILABİLECEK 

Bu çerçevede “Buzağı Destekleme Hizmet Bedeli” tahsilatı ve örgütlü olmayan yetiştiricilerin Buzağı Destekleme Başvurusu işlemlerinin elektronik ortamdan yapılabilmesi için “edevlet.tarbil.gov.tr” adresi üzerinden “Buzağı Destekleme Başvurusu Ödemesi” modülünü devreye aldı. 

Bir dakika gibi kısa bir sürede Buzağı Destekleme Başvuru ödemesi yapmak isteyen gerçek ya da tüzel kişi “Buzağı Destekleme Başvurusu” ödemesini edevlet.tarbil.gov.tr adresi üzerindeki ilgili modülden kredi kartı ile yaptıktan sonra, başvuru işlemi yetkili memur tarafından kontrol edilecek ve işlem tamamlanacak.

Üretilen bu elektronik başvuru sayesinde gerçek veya tüzel kişiliğin il ve ilçe müdürlüklerine şahsen başvuru yapmasına gerek kalmayacak. Tarım ve Orman Bakanlığının diğer sistemleri ile bütünleşmiş olacak şekilde tasarlanan bu sistem ile Buzağı Destekleme Başvurusu yapmak isteyen kişiler, T.C. kimlik numaraları ile e-devlet üzerinden doğrulanacak. Kimlik doğrulaması yapılmayan kişinin başvuru yapmasına izin verilmeyecek. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Korkmaz
Ali Korkmaz - 11 ay Önce

Üretici olarak Tebrik ediyorum , Sayın Bakan bu anlamda çok pratik işler yapıyor.

Çiftçi
Çiftçi - 11 ay Önce

Şaka gibi ya:)₺ destek almak için para ödetiyor devlet. Allah belanızı versin..... küfür..... küfür.....küfür.

caner özmutlu
caner özmutlu - 11 ay Önce

ülkeyi bitirdiniz

Ali can
Ali can - 9 ay Önce

Arkadaşlar öyle seviniyorumki anlatamam

banner151

banner251