Birlik Başkanından Bakanlığın süt desteği ile ilgili çalışmasına tepki! Devlete bir faydası olmaz!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Bakanlığın süt desteklerinin birliklerin dışında Tarım Kredi Kooperatifleri ve Pankobirlik üzerinden de ödenmesi yönündeki çalışmasına tepki göstererek, "süt konusunda çok fazla örgüte yetki vermek hem üreticiye hem tüketiciye hem de devlete fayda getirmeyecektir" dedi.

Birlik Başkanından Bakanlığın süt desteği ile ilgili çalışmasına tepki! Devlete bir faydası olmaz!
banner200

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Tarımdan Haber tarafından gündeme getirilen 'Çiğ süt desteklerine 1000 market düzenlemesi' ile ilgili olarak Hürriyet Gazetesi'ne değerlendirmelerde bulundu. Hürriyet'ten Meltem Özgenç'in haberine göre, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin, süt konusunda çok fazla örgüte yetki vermenin hem üreticiye hem tüketiciye hem de devlete fayda getirmeyeceğini belirtti. Böyle bir durumun dağınıklığa yol açıp, zarar vereceğini belirten Keskin, süt üretici birliklerine daha fazla yetki verilmesi gerektiğini söyledi.

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADIK

Keskin, Hürriyet’e şunları söyledi: “Üreticilerimizin daha verimli, daha fazla üretim yapmaları için çiğ süt fiyatlarının çok daha iyi noktaya gelmesi ve üretim maliyetlerinin düşürülmesi gerekiyor. Biz Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği olarak, üreticilerimize değer katmak ve üreticilerimizin mesleğine sahip çıkmak için Mesleki Yeterlilik Kurumu ile işbirliği protokolü imzaladık. Üreticilerimizin işine sahip çıkması ve daha iyi üretim yapması için ve devletin vermiş olduğu teşviklerden faydalandırmak için çalışmalarımız devam ediyor.”

SÜT BİRLİKLERİ

Üreticinin kullanacağı SÜTBİR kart projesinin hayata geçtiğini belirten Keskin, “Bu kart ile üreticilerimizin, sütü kayıt altına alma, indirimlerden faydalanma, kullanacakları kredilerde sıfır faiz imkanını sağlamak mümkün olacak. Birlik olarak süt konusunda daha disiplinli, eğitimli, belli standartları kazanmış bilinçli ve tüketiciye daha düşük maliyetli, hızlı ve güvenilir gıda tedarikini sağlamak amacındayız” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 23:22
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 9 ay Önce

Ne oldu devre dışı kalmaktan mi korktun. Hangi yetkini üretici adına kullandın da daha fazla yetki istiyorsun hiç utanman kalmamış. Nisan ayı geldi süt .yem fiyatları ne olacak senin gorevin ureticiyi savunmak. Aylardan beri sesin çıkmıyordu destekler den kesinti yapamayacağını anlayınca hemen baslamissin

Ali dag
Ali dag - 9 ay Önce

Sayın başkan bazı koop.sutunu 3.tl.satti fakat bu satış geçen şubat ayında geri çekildi 2.8 den ödendi 2.78.net para geçti elimize Ocak ayında 120tl olan reva yemi bugün 137 TL.oldu bu haksizlik magdurluk bu üreticiye yapıldı siz bu isintepesinde olan biri olarak gece rahat uyuyor musun huzurun iyimi .mahşerde çok yakın olduğunu bilmeliyiz

Başkan ne iş?
Başkan ne iş? @Ali dag - 9 ay Önce

Boşver bu işleri başkan, sen eşini dostunu torunu tombalagi sınavsız kadrolara yerleştir:)))

Ne oldu hayırdır
Ne oldu hayırdır - 9 ay Önce

Mama gitti deee mi? Ağla aglayabildigin kadar.

bak sen
bak sen - 9 ay Önce

sen benim temsilcim olamazsın zaten temsil etmiyorsun

Tekirdağ
Tekirdağ - 9 ay Önce

İlk yıllarda Tarım kredi bu işi yapıyordu.Ne olduda olmaz diyorsun ahpablarının istediğini yapıyorsun. Zaten senin işletmen ineklerin yok

Sütçü
Sütçü - 9 ay Önce

Süt arzı fazla deyip, kaliteden kaçıp ve talebi üretime göre ayarlayıp, sanayicinin her yılbaşında sırf bilançolarını iyi göstermek için üretici fiyatına %225 gümrük vergisini ilave ederek ayarladıkları tüketici fiyatları nedeniyle tüketici enflasyonun artmasına katkı sağlayarak mı; üretici, tüketici ve devlete fayda gelecek. Arz kısıtlanmaz, kalite standartları uygulanır, tüketici ve ihracatçının güvendiği ve istediği ürün talebi karşılanırsa herkes memnun olur. Yoksa en sonunda gümrük birliği güncellenir, Avrupa’nın süt ürünleri ülkemize girer, sonra da hep beraber dolar yükselsin diye dua ederiz.

Adalet
Adalet - 9 ay Önce

Neo baktın musluk kesiliyor başladın gibi şimdiye kadar teşekkürler ediyordun

hasan kaya
hasan kaya - 9 ay Önce

sende biraz sıkılma olsa istifa ederdin hala konuşuyorsun senin en son laf edecegin kurum pankobirlik


banner151

banner251