Bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği yeniden geldi!

2019 yılında Bakanlık oluru ile çözülen ancak 2020’de tebliği yayınlanmayan bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği 2021’de yeniden getirildi. 

Bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği yeniden geldi!
banner200

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararda değişikliğe gidildi. Söz konusu Cumhurbaşkanlığı Kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı. Söz konusu kararda yapılan değişiklikle, bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği kırsal kalkınma destekleri kapsamına alındı.

YATIRIMLARA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR TEBLİĞLE BELİRLENECEK

Karara göre, yatırım konularına ilişkin usul ve esaslar, bireysel sulama sistemlerine yönelik yatırımlar hakkında çıkarılan tebliğlerle belirlenecek. Söz konusu yatırım konusunun uygulanacağı iller de tebliğle tespit edilecek.

2019'DA SORUN BAKANLIK OLURU İLE ÇÖZÜLMÜŞTÜ 

Bilindiği üzerde 2019 yılında bireysel sulama sistemlerine hibe desteği verilmesiyle ilgili tebliğin yayınlanması, yürütmenin hangi kamu kuruluşu tarafından yapılacağı konusunda yaşanan belirsizlikten dolayı gecikmiş ve bu problem Ocak 2019 da “Bakanlık oluru” ile çözülmüştü.

2020’DE TEBLİĞ YAYINLANMAMIŞTI 

2020 yılında ise destek bütçesi belirlenmemiş ve tebliğ yayınlanmamıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 13:18
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eskisehir
Eskisehir - 8 ay Önce

Hibe olsa ne olacak bunları satan bayiler kazanıyoki paramla alırsan 50 lira yüzde 50 hibe desteği alırsan 65 lira bu konu araştırılması bi sıkınt var bu işte..

ibrahim
ibrahim @Eskisehir - 8 ay Önce

bakanlık tarafından denetleniyor fiyatları,tamamı yerli yapılan sistemlere bakın bu firmalarda daha iyi fiyatlar yada aynı fiyata daha sağlıklı sistemler bulabiliyorsunuz.

Köylü
Köylü - 8 ay Önce

Ne yapalım bu desteği sondaj kuyularını açamıyoruz buna bir çare bulun özelleştirilmiş elektrik firmaları bizi mahvetti açarken para kaparken para kesik elektriğe trafo kaybı adı altında 276 tl para geldi elektrik olmayan trafoda nasıl trafo kaybı oluyor bu bir soygundur

Onur Oz
Onur Oz - 8 ay Önce

Çok geç

hibe onine
hibe onine - 8 ay Önce

sulama sistemi hibe projeleriniz hazırlanır. 05425129075

Fiy
Fiy @hibe onine - 8 ay Önce

Fiyatlara bindirin

ne faydası var
ne faydası var - 8 ay Önce

kıscası fölimcilere gündoğdu

MUSTAFA TOSUN
MUSTAFA TOSUN - 8 ay Önce

ERHABA ANKARA BEYPAZARI İLÇESİNDE TARIM İLE UĞRAŞ VERİYORUM
DEVLETİN TARIMSAL SULAMA İÇİN BORU HİBE VERDİĞNİ DUYDUM
YANINDA TARIMSAL SULAMA İÇİN DEVLETİMİZ TARLAMA ELEKTRİK CEKMEK İÇİNDE HİBESİ BULUNUYORMU CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM İYİ GÜNLER DİLERİM

banner151

banner251