Besi desteği 2019’da devam edecek mi?

Hayvancılıkta önemli bir destek kalemi olan besi desteği 2019 yılında devam edecek mi? 2017 yılında kaldırılan ancak 2018 yılında tekrar uygulanan besi desteğinin 2019 yılında devam edip etmeyeceğine yönelik beklentiler hat safhaya çıkmış durumda. 

banner255
Besi desteği 2019’da devam edecek mi?
banner200

Tarımdan Haber, 2019 hayvancılık desteklerinin detaylarını açıklamaya devam ediyor. Düve ve etçi ırk buzağı desteğinden sonra yetiştiriciden yoğun bir şekilde besi desteğiyle ilgili sorular gelmeye başladı. 

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, yetiştiricilerin önem verdiği besi desteği 2019 yılında devam edecek. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığı besi desteğinde geçmiş yıllarda olduğu gibi sabit bir rakam uygulamayacak. Dönemlere göre kesim fiyatı ile maliyet arasındaki farka göre destek miktarı belirlenecek.

Hayvan kesim fiyatlarının düşük kaldığı aylarda destek miktarı yüksek, kesim fiyatlarının yükseldiği aylarda ise destek miktarı düşürülecek. 

Tarım ve Orman Bakanlığı, esnek besi desteğiyle kesim fiyatlarının düşük kaldığı aylarda hem yetiştiricinin mağduriyetinin önüne geçmeyi hem de desteğin yerinde kullanılmasını planlıyor. 

BESİCİ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Peki, esnek besi desteği hakkındaki görüşleriniz nedir? Yorumlarınızla destek verebilirsiniz. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 14:37
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öcal özkurt Adana /Ceyhan incetarla mah.
Öcal özkurt Adana /Ceyhan incetarla mah. - 2 yıl Önce

Kardeşim devlet ve ziraat bankası köylü adı altında ağalara destek veriyor onlarca işsiz genç kahvede sermaye yetersizliğinden oturuyor sadece hayal kuruyor mal veriyeti ve tapusu olan sıfır larda kredi alıyor parayı çok yönlü kullanıyor 5 milyon kadar kredide bunu bir adama vereceğimize bu çocuklara denetim altında kontrol yapılarak dağıtılsa yol gösterilerek ki hiç birşey e ihtiyaçları yok sadece paraya ve desteğe ülkemiz çağ atlar çağ bırakın boş muhabbetleri sayın bakan zengin nerde ise onu daha da zengin Edip daha fazla lobi kuruyorsunuz bu adamlar da kazançlarını farklı bankalara faize veriyor Ağa'nın umrunda mı buna çözüm arayın

Himmet tosun
Himmet tosun - 2 yıl Önce

Devlet düve desteğini versede kim nasıl alacak 8000 bin liralik düve oluyor 12000 TL destek bunun neresinde düve yetisdirici merkez yerinden alınmasa daha ucuza gelir ve üretici kazanır burada kazanan büyük zengin ciftlikler

Fatma top
Fatma top - 2 yıl Önce

Buzağı destek parası

ALİ AK
ALİ AK - 2 yıl Önce

BESİ DESTEKLEMESİ VERİLMEDİĞİ İÇİN SİVASTA TOPLAM 5000 HAYVAN FATURASIZ KESTİRİLMİŞ OLUP KAÇAK DURUMUNA DÜŞMÜŞTÜR. ACİLEN BESİ DESTEKLEMESİ VERİLMELİ

banner151

banner251