Bekir Pakdemirli: Düzenleme yaptık tarımsal destekler 2 bin liranın altında olmayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal desteklerde 12 yeni destek başlattıklarını, 32 desteğin de kapsamını genişlettiklerini belirterek, "2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak şekilde bir düzenleme yaptık" dedi.

Bekir Pakdemirli: Düzenleme yaptık tarımsal destekler 2 bin liranın altında olmayacak
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere tarımsal destek ödemeleri için müjdeli bir haber verdi. Düzenleme yapıldığını belirten Pakdemirli, bundan sonra ödemelerin en az 2 bin lira olacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de "Tarım Ormanının Geleceği Zirvesi" programında yaptığı konuşmada, tarımsal desteklere ilişkin, "2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak şekilde bir düzenleme yaptık. Şimdilik ilk sene önümüzdeki yıl 2 bin liranın altında destek alanları bir sonraki yılın bütçesinden 2 bin liraya tamamlanacak şekilde formülize ettik." dedi.

ÜRETİCİYE 12 YENİ DESTEK

Tarım sektörünün tüm çeyreklerde büyüme gösterdiğini ifade eden Pakdemirli, üreticiye 12 yeni destek başlattıklarını, 32 desteğin de kapsamını genişlettiklerini söyledi.Pakdemirli, "Tarım ürünlerinde 18 yılda toplam 73 milyar dolar dış ticaret fazlası var" ifadelerini kullandı.

DİJİTAL TARIM PAZARI'NIN ÜYE SAYISI 62 BİNE ÇIKTI

Pakdemirli, uygulamaya alınan Dijital Tarım Pazarı'nın 5,5 ayda üye sayısının 62 bine, toplam cirosunun da 120 milyon liraya ulaştığını söyledi. Pakdemirli, ekonomik yatırımlar kapsamında 11 bin 552 projeye, 3,1 milyar lira hibe verdiklerini ve yaklaşık 100 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakan Pakdemirli
Bakan Pakdemirli - 1 yıl Önce

Memleket için zaman kaybı

Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Göz boyuyor, internet çağındayız, ne yapmak istediğini biliyoruz, geç bunları.

Köylü
Köylü - 1 yıl Önce

Ne demek bu

Ali çiftçi
Ali çiftçi @Köylü - 1 yıl Önce

Şu demek: geçmiş destek ödemelerini yapamıyoruz. Biraz oyalayalım sizi

maşallah
maşallah - 1 yıl Önce

yeni bir folum coluk cocuk herkeze köylü olsun olmasın cıkar çks yi alparayı dürüslük neresinde

banner151

banner251