Bekir Pakdemirli açıkladı: IPARD kapsamında bin 231 projeye 310 milyon lira hibe verilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, IPARD-II Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri 6. Başvuru Çağrısı 1. Grubunda destek almaya hak kazanan bin 231 projeye 310 milyon liralık hibe sağlanacağını açıkladı. 

banner255
Bekir Pakdemirli açıkladı: IPARD kapsamında bin 231 projeye 310 milyon lira hibe verilecek
banner200

Bakan Pakdemirli, kırsal kalkınmayı üretim ve insan odaklı bir bakış açısıyla ele aldıklarını belirterek, kırsaldan kente göçün önlenmesi, kadın ve genç girişimcilerin desteklenmesi, istihdamın artırılması ve kaliteli üretimin teşvik edilmesi amacıyla, IPARD-II kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla önemli miktarda hibeyi yatırımcılarla buluşturmaya devam ettiklerini söyledi. 

Bu çerçevede, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) 8 Mayıs 2019 tarihinde çıktığı IPARD-II 6. Başvuru çağrı ilanı kapsamında uygun bulunan ve onaylanan projelerin 1. Grup sonuçlarının www.tkdk.gov.tr adresinden açıklandığını belirten Pakdemirli, şunları kaydetti:

“Onaylanan 1.231 projeye toplam 310 milyon lira hibe sağlanacak. Bu sayede kırsalda 550 milyon liralık yatırım yapılacak. Onaylanan projelerle ilgili yatırımcılarla hibe sözleşme imzalama süreci başladı.

Hibe desteği alacak projelerin; 876’sı bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, bitkisel ürünlerin işlenmesi paketlenmesi yatırımı, 169’u arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi, 61’i zanaatkârlık ve katma değerli ürünler yatırımı, 91’i kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri yatırımı, 2’si su ürünleri yetiştiriciliği yatırımı, 6’sı makine parkı yatırımı, 26’sı da yenilenebilir enerji yatırımını kapsıyor.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Aydınlı- AB Proje Uzmanları Dernek Başkanı
Ahmet Aydınlı- AB Proje Uzmanları Dernek Başkanı - 1 yıl Önce

Proje almaya hak kazananları tebrik ederim. Hibe yönetmenliğine uygun hazırlanan her proje destek alabilir. Yandaş, partili, dernekli, içi, şucu, bucu olmak Tkdk da geçerli değildir

Necmettin
Necmettin - 1 yıl Önce

Ekibmandestegi

Adil dinc
Adil dinc - 1 yıl Önce

Verın kendi adamlarınıza milyarları..çiftçi icralarla boğuşuyor insanlar intahar ediyor 2017 den bu güne kadar oynak faiz altında...çiftçinin suyunu çıkarttınız.. bakan albayrak açıkladı yapilandirmayapicaz diye ..Sizce icraya verilmeyecek dediniz ...ama hız kesmeden icralar devam..

Ercan yardım
Ercan yardım - 1 yıl Önce

Destek almak istiyorum

Nevzat Ergocmen
Nevzat Ergocmen - 1 yıl Önce

Mazot ve gübre desteğini aldık.huhubat desteğini alamadık .Kütahya Gediz

HÜSEYİN atmaca
HÜSEYİN atmaca - 1 yıl Önce

Aydın millet vekili çıkıp ziraat odaları baskanligina harp var diyor çifçiye destek yok anlamına getirdi bakan varga hiba diyor zaten bizim gibi garibanlara hiba olmayacağını da düşünüyorum bén yılların çiftçisiyim bugüne kadar başvurularımda var hibe çıkmadı bugünden sorada istemiyorum ben tevletime hibe ediyorum yazık yazik

Mehmet Sanlav
Mehmet Sanlav - 1 yıl Önce

aynı mühendise proje hazırlattık benim dosyam reddedilmiş Aksaray il tarım personeli noksan evrakınız var diye neden bilgi vermiyor demekki onların yakın dostları var ,Devletimiz var olsun

mühendis
mühendis @Mehmet Sanlav - 1 yıl Önce

eksikliğiniz neymiş Mehmet Bey? Projeyi aynı mühendis(danışman) hazırladı diye kabul edilmesi mi gerekiyor. Projeyi kimin hazırladığına, değil başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığına bakılıyor.

Mustafa ağır
Mustafa ağır - 1 yıl Önce

Ekipman destegi paralari hesabimiza ne zmn geçecek


banner151

banner251