Başvurusu uygun görülene yüzde 50 hibe desteği!

Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, üreticilere çağrıda bulunarak, bireysel sulama projelerine verilen yüzde 50 hibe desteğinden yararlanmalarını istedi.

Başvurusu uygun görülene yüzde 50 hibe desteği!
banner200

Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, sulama sistemlerinin kurulmasına dair başvuruların 1 Ocak 2018 başladığını ve başvuruların 1 Mart 2018 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Yılmaz, şunları kaydetti: “Hibe kapsamında kurulacak basınçlı sulama sistemleri için başvuru sahiplerince hazırlanacak olan bireysel sulama projelerine 1 milyon TL'ye kadar gerçekleştirilecek yatırımın yüzde 50'sine hibe desteği verilecektir.

Program kapsamında başvuru yapan ve başvurusu uygun görülen üreticilerimiz ile İl Müdürlüğü arasında hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra, basınçlı sulama sistemi 60 gün içerisinde kurulacak ve üreticilerimiz sistemi kurduktan sonra yatırımın yüzde 50'sine Bakanlığımızca hibe desteği verilecektir.

Başta fındık bahçeleri olmak üzere tarım arazilerine sulama sistemi kurmak ve bu konuda hibeden yararlanmak isteyen üreticilerimizin 1 Mart 2018 tarihine kadar İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

Son yıllarda artan küresel ısınma ve kuraklık nedeniyle özellikle fındık ve kivi bahçelerinde sulamanın öneminin daha da arttığını belirten Kemal Yılmaz, sulamanın tarımda verimliliğin artırılmasında önemli kriterlerden birisi olduğunu dile getirerek, tarımsal sulama yaparak üretimi ve verimliliği artırmak amacıyla basınçlı sulama sistemlerinin kurulması için uygulanan hibe desteği programının önemli bir fırsat olduğunu, bu amaçla üreticilerin hibe desteğinden yararlanması gerektiğini bildirdi.

TARIMDANHABERYORUM EKLE
YORUMLAR
Koordinasyon
Koordinasyon - 4 yıl Önce

proje başvurusunda istenen prosedürden haberi varmı su kullanım izin belgesini diğer il müdürlüğü( dsi) vermiyor hibeyi bakanlar kurulu imzalıyo il müdürleri mevzuat uyguluyor sayın bakanım dikkatinize

banner251