Başkent Kartla çiftçiye yerelde en kapsamlı mazot desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 17 Ocak’tan itibaren çiftçilere Başkent Kart dağıtmaya hazırlanıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı kart dağıtımlarının tamamlamasının ardından Mart ayı içinde belirli kriterlere göre belirlenecek on binlerce çiftçiye mazot desteğinde bulunmayı planlıyor.

Başkent Kartla çiftçiye yerelde en kapsamlı mazot desteği
banner282

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçilere mazot desteği sağlayacağız” sözünü tuttu. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çiftçilere müjde veren Yavaş, “Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı ‘Çiftçilere Mazot Desteği’ne başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.“

ANKARA İLİ SINIRLARI İÇİNDE ÇİFTÇİYE MAZOT DESTEĞİ YAPILACAK

Ankara ili sınırları içerisindeki ilçelerimizde üretimi desteklemek ve çiftçilerimizin girdi maliyetlerini düşürmek amacıyla mazot desteği yapılması planlanmaktadır” ifadelerinin yer aldığı başkanlık yazısı Büyükşehir Belediyesinde tüm grupların oy birliğiyle kabul edildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seçkin
Seçkin - 5 gün Önce

Çiftçinin hali ortada anlayan anlıyor. Bursa da köfteden anlıyor

yakup
yakup - 5 gün Önce

KONYA BÜYÜKŞEHİR UYUMA KÖYLÜNE TARIMA SAHİP ÇIK

eski akpartili emre
eski akpartili emre - 6 gün Önce

MANSUR YAVAŞ,SENİ ALKISLIYORUM,BUNDAN SONRA OYLARIMIZ YANIMIZDA OLANLARA,ANANI'DA AL GİT DİYENLER ÖRNEK ALSIN,18 YILDA ÇİFTÇİYİ BİTİRİP BU GÜN GIDA ENFLASYONU İLE CEBELLEŞEN MİLLETİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN.

Mehmet kuruducu
Mehmet kuruducu - 5 gün Önce

Helal olsun başkan sana

nedim altınöz
nedim altınöz - 5 gün Önce

belediyeler çiftçiyi desteklemye çalışıyorda bu tarım bakanı neden kulaklarını tıkayıp tayyip erdoğana herşeyin sütliman olduğunu anlatıyor bu tarım bakanı neden istifa etmiyor bu bakan ne işe yarıyor başka

Fettah
Fettah - 5 gün Önce

Allah yardımcın olsun yolun açık olsun

Nurettin
Nurettin - 4 gün Önce

Ankarada ikametgah ediyorum Nevşehir de tarımla uğraşıyorum. Bu nasıl olacak. emlak vergisi ve bütün tüketimlerimi ankara da yapıyorum. Yani çifci olarak Ankara da yaşıyorum. Ben neden yararlanamıyorum acaba.