Bakan Pakdemirli: Küçükbaş hayvancılığa 1 milyar liranın üstünde destek vereceğiz

Küçükbaş hayvancılığa 2020 yılı destekleri kapsamında ne kadar destek verilecek? Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu yıl küçükbaş yetiştiricilerine verilecek destek miktarını açıkladı.

Bakan Pakdemirli: Küçükbaş hayvancılığa 1 milyar liranın üstünde destek vereceğiz
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen programlar kapsamında İl Müdürü Erkan Alkan'ı İl Müdürlüğü makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında küçükbaşa önemli destekler verdiklerini hatırlatan Pakdemirli, şunları kaydetti: "Küçükbaş yetiştiricilerine geçen yıl 845 milyon lira destek verdik. Bu yıl da 1 milyarın üzerinde destek vereceğiz. Soy kütüğü kaydı tutulan koyun, keçi başına 100 lira, soy kütüğünden doğan damızlık koç tekeleri kullananlara hayvan başına 500 lira para veriyoruz. Özellikle küçükbaş üreticileri, bu desteklerden çok memnun. Bunları artırarak, gideceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde, hayvancılığa ayrılan payı sürekli artırıyoruz."

KÜÇÜKBAŞIN ORTA YAŞLI ORMANLARIN GELİŞİMİNDE ÖNEMLİ BİR FAYDA SAĞLADIĞI ORTAYA ÇIKTI 

Küçükbaş çoban istihdamının önemine değinen Pakdemirli, "Başında biri olmadığı sürece bu hayvanları yetiştirme imkanı yok. O yüzden bu konuda verdiğimiz destekler son derece önemli. Bakanlığımızın birleşmiş olması da önemli. Tarım ve Orman Bakanlığı olduktan sonra özellikle ormanlık alanların otlatmada kullanılması konusunda, çok daha iyi noktalara geldik. Küçükbaşın orta yaşlı ormanların gelişiminde ve temizlenmesinde önemli bir fayda sağladığı ortaya çıktı." diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Peker
Ertuğrul Peker - 9 ay Önce

Bu ülkenin milli üreticilerine 500 milyar lira destek vercez desende seni kimse inanmıyor ve güvenmiyor sayın bakan, sen bu ülkenin tarımına üretimine son kurşunu atan birisin

banner151

banner251