Bakan Pakdemirli'den dikkat çeken destekleme açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu yıl yapılan toplam destek ödemesi ve gübre destekleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yeni bir ödeme olmamasına rağmen Bakan Pakdemirli'nin destek ödemeleri ile ilgili açıklama yapması dikkat çekti.

Bakan Pakdemirli'den dikkat çeken destekleme açıklaması!
banner200

Bakan Pakdemirli'nin Dr. Bekir Pakdemirli, çiftçilerin en fazla nakdi desteğe ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde ödemelere hız verdiklerini belirterek, Nisan ayı itibarıyla bitkisel üretim desteklerinin % 51’inin çiftçilere ödendiğini söyledi. Bakan Bekir Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Çiftçilerimizin nakdi desteğe en fazla ihtiyaç duyduğu ilkbahar döneminde, bitkisel üretim destekleme ödemelerini aksatmadan çiftçilerimizin hesaplarına yatırdık. Bu bağlamda, bitkisel üretim destekleme bütçesinin % 51’ine tekabül eden 6,27 Milyar TL’yi Nisan ayı itibariyle çiftçilerimize ödedik. Destekleme bütçesinin kalan 6 Milyar TL’lik kısmını ise ödeme takvimine göre çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya devam edeceğiz.

GÜBRE DESTEĞİNİ YÜZDE 100 ARTIRDIK!

Yine bu dönemde artan gübre fiyatları karşında çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut Gübre Desteklerini %100 oranında artırdık. Ayrıca Fark Ödemesi Desteği kapsamında; kütlü pamuk primini % 37,5, yağlık ayçiçeği primini % 25 artırdık. Destekleme birim fiyatlarında ise en yüksek artışı sertifikalı tohum kullanım desteğine yaptık.”

MERAL AKŞENER SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNMUŞTU

Yeni bir destek ödemesi olmamasına rağmen Bakan Pakdemirli'nin yazılı bir açıklama yaparak gündeme gelmek istemesi dikkat çekti. Bilindiği üzere İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu. Yapılan yazılı açıklama da bu sert eleştirilere yönelik bir hamle olarak değerlendiriliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 9 ay Önce

Ciftc ne yapsın, desdek arttı doğru gübre fiyatı ne kadar arttı, arttırdık dedikleri desdek yağmurda damla, gübreden artış, dolu sel vAllahi kafa buluyorlar.

ç
ç - 9 ay Önce

tam bir tiyatro çiftçi seyredior. düdük calması yakındır.

Ciftci
Ciftci - 9 ay Önce

Gecen yılların buzağı destekleri nerde,? Yaw bırak git Allah aşkına geberemediniz gitti. Bitirdiniz bizi

Üretici
Üretici - 9 ay Önce

Neticeden Bi haber varmı.. Ben okudum okudum hiç bir şey anlamadım.. Ne demek istedi acaba..

Çiftçi
Çiftçi - 9 ay Önce

Bakanbey sen masal anlatmaktan yorulmadın ama bize icraat lazım çay kaşığıyla veriyorsunuz ama üretim maliyetlerinin altından kalkamıyoruz çiftçi de okula gidiyor matematik yapmasını biliyor

Köylü
Köylü - 9 ay Önce

Sayın bakan 4800 tl ye taban gübresi alınırmı bunu görmezlikten geliyorsun verdiğin gübre parası üç kilo gübre eder çiftçiyi duymazdan geliyorsunuz

Dadas
Dadas - 9 ay Önce

Ciftciyide hayvanciyida bitirdiniz

Muammer beşer
Muammer beşer - 9 ay Önce

Organik gübre desdekleri yatmamış bakanım ne zaman hesaplara yatar üre gübresi bir ayda 65 kuruş zamlandi bir el atsanız bakanım sizler bizlere destek çıkarsanız bizler rahatlariz


banner251