Bakan Pakdemirli'den destek ödemesi açıklaması: Çiftçiye hangi destekler ödenecek?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında 22 milyon 659 bin 343 liralık desteği, bugün saat 18.00 itibariyle üreticilerin hesaplarına aktaracaklarını açıkladı.

Bakan Pakdemirli'den destek ödemesi açıklaması: Çiftçiye hangi destekler ödenecek?
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemelerine ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada bombus arısı desteği, sertifikalı fidan kullanım desteği ve çay budama masrafı desteklerinin bugün çiftçinin hesabına yatırılacağını duyurdu. Bakan Pakdemirli, bugün çiftçiye yapılacak toplam destek ödemesinin miktarının 22.6 milyon lira olduğunu belirtti. Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: 

ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN 

“Bombus Arısı için 13 bin 161 bin üreticimize, 9 milyon 802 bin 740 TL, Sertifikalı Fidan Kullanım Desteği kapsamında 1.309 üreticimize, 8 milyon 338 bin 44 TL, Çay Budama Masrafı (Ocak Ayı) için de 4 milyon 518 bin 559 TL, Olmak üzere Toplamda 22.659.343 TL Destek Ödemesi yapacağız. Ödemeler, Bugün Saat 18.00 itibariyle üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak. Üreticilerimize, çiftçilerimize hayırlı olsun.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Jale KESKİN
Jale KESKİN - 7 ay Önce

Sn. Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğunuz zararı, yüzbin kişi toplansa asla ve asla veremez bakanım, sizlerin kılavuzu yanlış onların ağzına baktığınız sürece varacağınız yer ....işte onların yanı, çok yüksek bir hızla ... oraya doğru yol alıyorsunuz. Allah rast getirsin ...

DraGon
DraGon @Jale KESKİN - 7 ay Önce

eleştirirken bile hala cumhurbaşkanını savunma derdinde olanlar var...bu ülke hiç bi zaman ilerlemez...

Romeo keskin
Romeo keskin @Jale KESKİN - 7 ay Önce

Aman ha sayın Cumhurbaniniza zarar gelmesin,halka zarar gelsin Allah başınizdan eksik etmesin

Ali
Ali - 7 ay Önce

Bizi desdek diye diye gına geldi avutmayin her gün çiftçiye şöyle desdek böyle desdek desdek vermeyin, ürünümüz dünya fiyatlarında satılsın yeter. Algı oparosyonlariyla böyle göstermeye çalışıyorsunuz, internet çağındayız artık bunları yemiyoruz, hepimiz seçmeniz, sandıklarda verdiğiniz ne kadar çok , oy oranlarıyla belirleyeceğiz. Girdi fiyatlarında dünya birincisiyiz, bunlarında, mazotda,gubrede,ilacda,yedek parçada vs fiyatlar nerelere uçtu bunlarida ele alında sorunlarınızda haberdar olduğunuzu bilelim.

Adalet
Adalet - 7 ay Önce

Jale keskin cumhur başkanını haberi olmadan bakanlar adım atamaz bunu anlayın artık kendinize günah keçisi aramayın

Ali dag
Ali dag - 7 ay Önce

Sayın bakan ayçiçeği dana ve buzağı destekleri vede süt üreticilerine acil yem destegi verin gübre fiyatları patladı

Pamuk
Pamuk - 7 ay Önce

Pamukçu tarlaya indi para yok destek ödemesi yok

banner151

banner251