Bakan Pakdemirli açıkladı: Süt destekleri ödeniyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiğ süt desteklerinin yarından itibaren üreticilere ödeneceğini açıkladı. Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından düzenlenen 'Sokak Hayvanları Çözüm Çalıştayı'na katılan Pakdemirli, çiğ süt destekleme ödemeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Bakan Pakdemirli açıkladı: Süt destekleri ödeniyor!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı Eylül-Ekim-Kasım ayları çiğ süt destekleme ödemelerinin 25 Ocak Cuma günü ödenmeye başlanacağını söyledi. 260 bin 615 bin üreticiye destek ödemesi yapılacağını bildiren Pakdemirli, destek ödemelerinin iki grupta yapılacağının altını çizdi. Çiğ süt destekleri kapsamında üreticiye, 2 milyon 142 bin ton çiğ süt için toplam 255 milyon lira ödeme yapılacağını kaydeden Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Birinci grupta yer alan ve kimlik numarasının son hanesi 6-8 olan üreticilerimize 25 Ocak Cuma günü saat 18.00'den sonra 113 milyon 787 bin lira ödeyeceğiz. İkinci grupta yer alan ve kimlik numarasının son hanesi 0-2-4 olan çiğ süt üreticilerimize ise 1 Şubat Cuma günü 141 milyon 168 bin lira ödeme yapacağız."

TARIMDANHABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatura
Fatura - 3 yıl Önce

Sayin bakanim şu fatura fark paralarini da yatirsaniz gecen hafta yatacakti ya bu hafta bari yatsa

yem
yem - 3 yıl Önce

hani yem bitkileri yatacaktı yalan söyleyip dolanıyorlar

Fark ödemesi
Fark ödemesi - 3 yıl Önce

Sayın tarım bakanı yem bitkileri desteği buğday fark ödemeleri geçen cuma yatacaktı ses seda yok ödemekten vaz mı geçtiniz kime inanacağımızı şaşırdık bu haklarımızı yatırın köylü bitti zaten.

Destekler yatmadı
Destekler yatmadı - 3 yıl Önce

Destekler ne zaman gelcek kesin bi tarih verebilecek biri yok mu ?

Akp=Kemal
Akp=Kemal - 3 yıl Önce

Bunların akşamdan verdiği sözler sabaha çıkmıyor artık Bay Kemal gibi oldular sarhoştum aydım ben bu sözden caydım diyo

Sertfikali tohum
Sertfikali tohum - 3 yıl Önce

Reisin izmirden verdigi mujde yalanmiydi.artik odemer yapilsin ocak sonu geldi

Bugday ve sertfikali tohum
Bugday ve sertfikali tohum - 3 yıl Önce

Sayinn bakanim.2018 yili settfikali tohum ve urun desdegi nezaman yatacak.reis ocak sonuna kadar odenecegini mujdelemisti..cifciler tarih bekliyor

 vereceksenver faturayi parasi
vereceksenver faturayi parasi - 3 yıl Önce

Sayin bakanim ver verecekseniz su parayi dayanamiyorummm artik fatura fark parasini verin Borcumm varr borcumm ocakta verilcekti ocak ayi bitti alacakliyi sallayip duruyoz

banner151

banner251