Bakan Pakdemirli: 34 projeye 35 milyon lira hibe

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, IPARD-II Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri 8. Başvuru Çağrısı 4. Grup sonuçlarının belli olduğunu belirterek, bu kapsamda destek almaya hak kazanan 34 projeye 35 milyon lira hibe sağlanacağını açıkladı.

Bakan Pakdemirli: 34 projeye 35 milyon lira hibe
banner282

IPARD programını uygulayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK), 16 farklı alt sektörde 42 ilde yapılacak yatırımlara hibe desteği sağlayarak yatırımcıların hayallerini gerçekleştirmeye devam ettiğini vurgulayan Bakan Pakdemirli şöyle devam etti:

“Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması sektörü çerçevesinde, et ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, süt toplama merkezleri, meyve-sebze soğuk hava depoları, işleme ve paketleme tesisleri ile su ürünleri işleme ve pazarlama yatırımlarına destek veriyoruz. AB standartlarında üretim ve işleme tesislerinin kurulmasına ve modernizasyonuna %40 ila %50 arasında hibe desteği sağlıyoruz. 

Bu bağlamda TKDK’nın uyguladığı IPARD II Programı çerçevesinde 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan 8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında uygun bulunan projelerin 4. grup sonuçları belli oldu”

Açıklanan 34 adet projeye 35 Milyon TL hibe desteği sağlanacağını belirten Bakan Pakdemirli “Bu hibe sayesinde 90 Milyon TL tutarında yatırımın hayata geçirilmesini hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar tedbirinde açıklanan projelerin; 10'u süt işleme tesisi ve süt toplama merkezi, 6’sı kırmızı et işleme ve kesimhane, 1’i kanatlı eti işleme ve kesimhane, 3’ü su ürünleri işleme yatırımı, 14’ü ise meyve-sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımlarını kapsıyor. Çağrı kapsamında onaylanan projeler, www.tkdk.gov.tr web adresinde kamuoyuna açıklanmıştır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim taşdelen
İbrahim taşdelen - 2 yıl Önce

Sayın bakan bu ülkenin üreticisi bu saatten sonra size ne güvenir nede inanir. şunu unutmayın lütfen bu ülkede alın teri ile üretim yapan bu üretici kesim bizim olan bu iktidar partisinin adaletine ve kalkınmasına güvenerek hep birlikte oy vererek ve arkasında durarak üstüne düşen görevi sonuna kadar yapmıştır.ama karşılığında üreten kesime yönelik adeta zulüm eder gibi açıklamalar karşında hepimiz hayal kırıklığı ve yıkılmış vaziyetteyiz inanmak istemediğimiz ithalat haberleri ve üretim yapan kesime baskı.ama sanayici tarafına serbest piyasa ekonomisi diyerek yeme gübreye mazota elektriğe adına sayamadığım bir çok girdi maliyetlerinin zamlarını yapacak bir şeyimiz yok diyerek üstünüzden atarak geçiştirme yoluna baş vurmanızdan dolayı utanç duymalisiniz bize yöneten hepinize yazıklar olsun

Harun aydemir
Harun aydemir - 2 yıl Önce

Hayvancılık nakavt kar ediyorum diyen yalan konusur...bu milletin karnını ciftciye bedavaya doyurtacaklar...

Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Söz konusu projelerden halen kaç tanesi faal, bugüne kadar kaç proje uygulama sonrası dönemde başkasına devredilmis tkdk açıklasın da bir duyalım.

Naci igan
Naci igan - 2 yıl Önce

Pamuk desteklerini açıkla 3 yıl da dolar nekadar arttiysa destekte okadar artsın....insanları aptal yerine koymaktan vazgeçin tarım bakanı ve reis sözüm siz ikinize

Talip DEMİR
Talip DEMİR - 2 yıl Önce

Onu da yerler bakan bey sende o bürökratlar varken....

DraGon
DraGon - 2 yıl Önce

Bu hibe işi tamamen fasa fiso....dostlar alışverişte görsün....hibeyi veriyolar 1-2 sene sonra yerinde yeller esiyor,,,bedava hayvan dağıtıyorlar 1 hafta sonra hepsi kesilip satılıyor...genç çiftçi dediler 30 bin liraydı sözde ,gelen hayvanlar toplasan 10 bin lira etmez,ama hepsi 30 bin fatura edildi,birileri zengin edildi...bu ülkede çivi çıkmış tuz kokmuş artık...çürümüşlük kokuşmuşluk iyice sarmış her tarafı...

Selahattin
Selahattin - 2 yıl Önce

Sayin bakanım bir yıl geçmesine rağmen henüz sertifikalı tohum desteklerini alamadık yeni ekim yapacağız sertifikalı tohum alamayacağız bizim sertifikalı tohum desteklerimizi ödeseniz artık

Yusuf Bölük
Yusuf Bölük - 2 yıl Önce

Çivi Çakmadan verilen hibeler ne olacak. Doğuda verilen hibeler sonucu yapılan kaç işletme faaliyette bakanlık açıklasın, Bugüne kadar verilen hibeler sonucunda, Bu yıl ne kadar üretim yapıldı. Yapılması gereken üretim ne kadar ayrıntılı olarak versinler hibeler nereye gitmiş görelim.


banner151