ATB Başkanı Çondur incire destek istedi

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, incire destek istedi.

ATB Başkanı Çondur incire destek istedi
banner200
banner217

İncir ve üzüm rekolte tahminleri Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından  İzmir Ticaret Borsasında  açıklanmıştı. 

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur;  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı  himayelerinde  yapılan, Borsamızın da çalışmalarda yer aldığı  rekolte çalışmaları sonuçlanmıştır. Sayın Bakanımız, yapılan çalışmalar neticesinde  2019-2020 sezonunda yaş incirde  329 bin ton  üretim beklendiğini ifade etti.  Bu yıl ürünümüz çok kaliteli.  Hava koşullarının uygun gittiği zaman incirimiz verimli oluyor, bu vesileyle ticaretimizde kolaylaşıyor, üreticilerimizin de içi rahat oluyor. 
İncire destek istedi 

İncir,  ülkemize  sağladığı döviz girdisi bakımından stratejik öneme sahip, üstün besleyici özellikleri nedeniyle de tartışılmaz bir ürünümüzdür. Ürüne Prim desteği sağlanmaması sebebiyle, üreticiler sattıkları ürünün müstahsil makbuzu talebinde bulunmamaktadır. Bu durum haksız rekabet ve vergi kaçakçılığına sebebiyet vermektedir. Destek ile hem üreticimize, hem de incir üretiminin artmasına katkı sağlanacaktır.  İncirde prim desteğinin verilmesi konusunda ilgili makamlara olan taleplerimiz Borsamız tarafından sürekli yenilenmektedir. İfadelerine yer verdi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251