Anaç koyun ve keçi desteklerinde müracaatlar başladı!

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, anaç koyun ve keçi desteklemesi müracaatlarının 1 Eylül'de başladığını, 2 Kasım'da sona ereceğini açıkladı.

Anaç koyun ve keçi desteklerinde müracaatlar başladı!
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, şunları kaydetti:

"Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında; 2018 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesi müracaatları 1 Eylül 2018 tarihi itibariye başlamış olup, 2 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecektir.

Anaç koyun ve keçi desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimiz, damızlık koyun ve keçi yetiştiricileri birliğine üye olmak zorundadır.Desteklenecek anaç koyun ve keçilerde;2/11/2018 tarihi itibari ile 15 ila 90 aylıkyaş aralığında, küpelive yetiştirici adına TÜRKVET'e kayıtlıolma şartları aranacaktır. 2018 yılı için şartları taşıyan anaç koyun ve keçilere hayvan başına 25 lira destekleme ödemesi yapılacaktır.

Yetiştiricilerimiz (göçer hayvancılık yapan yetiştiriciler dâhil), İl/İlçe müdürlüklerine gelerek işletmelerinde bulunan hayvanların güncellemesini yaptırdıktan sonra alacakları güncel liste ile üyesi oldukları damızlık koyun ve keçi yetiştiricileri birliğine 1/9/2018-2/11/2018 tarihleri arasında dilekçe ile başvuruda bulunacaktır.Başvurular bittikten sonra birliğe verilen güncel liste üzerinden mahallinde İl/İlçe Müdürlüklerimizce birebir tespit işlemleri gerçekleştirilecek olup, destekleme ödemesinde tespit tutanakları esas alınacaktır.

Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen yetiştiricilerimiz; Giresun merkezde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğümüze, ilçelerde ise Tarım ve Orman İlçe Müdürlüklerimize başvuruda bulunabilirler."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251